Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

baramundi software widzi duże zainteresowanie firm w Polsce zdalnym zarządzaniem

0
Podziel się

Warszawa, 24.06.2020 (ISBnews/ISBtech.pl) - Firma baramundi software widzi duże zainteresowanie przedsiębiorstw w Polsce rozwiązaniami do zdalnego zarządzania infrastrukturą informatyczną na fali dostosowywania trybu pracy firm do nowych warunków, poinformował ISBtech country manager baramundi w Polsce Sebastian Wąsik.

baramundi software widzi duże zainteresowanie firm w Polsce zdalnym zarządzaniem
bErviJhh

"Szacunki Gartnera mówią o zmniejszeniu rynku IT nawet o 8%. Przedsiębiorstwa będą ograniczały nakłady głównie na hardware, a w mniejszym stopniu na bezpieczeństwo, chmurę i narzędzia UEM (Unified Endpoint Management). Gdy wybuchła pandemia, firmy zaczęły przechodzić na home office i musiały przygotować całą infrastrukturę w przyspieszonym trybie. Narzędzia takie, jak baramundi Management Suite idealnie wpasowują się w ten krajobraz, ponieważ umożliwiają zdalne zarządzanie punktami końcowymi i automatyzację wielu procesów. Z drugiej strony, pojawił się problem z budżetami - zdarzało się, że firmy wstrzymywały inwestycje, ze względu na niepewną przyszłość i straty. Obecnie, po rozmrożeniu gospodarki, mamy wiele zapytań w sprawie oferty i kalkulacji produktowych. Pandemia trwale zmieniła sposób działania, a firmy wiedzą, że muszą dostosować tryb pracy i zabezpieczyć odpowiednio zdalne kanały" - powiedział ISBtech Wąsik.

Wśród polskich klientów spółki jest m.in. CD Projekt Red, który wykorzystuje narzędzie bMS do pracy zdalnej. Wąsik zaznaczył, że ideą baramundi jest automatyzacja zadań związanych z zarządzaniem infrastrukturą informatyczną przedsiębiorstw w metodzie "zero touch", czyli m.in. zdalnej instalacji oraz bieżącej i automatycznej aktualizacji systemów.

"Obecny kryzys wymusza na firmach przejście na zdalny tryb pracy i chmurę. Ale zmiany te będą postępować nawet, gdy pandemia się skończy, bo automatyzacja i praca zdalna to trendy, które będą dominować w przyszłych miesiącach" - dodał country manager.

bErviJhj

W jego ocenie, polski rynek jest podobny do rodzimego niemieckiego rynku baramundi. Dotychczas firmy instalowały oprogramowanie głównie "on premise" w związku m.in. z obawami o zabezpieczenia chmury.

"Z kolei obecnie wydaje się, że chmura zacznie przybierać na znaczeniu. Wiemy, że rozwiązania chmurowe są bezpieczne, a dodatkowo oferują oszczędności kosztowe, mobilność i elastyczność. baramundi odpowiada na te potrzeby poprzez zdalne zarządzanie punktami końcowymi bez konieczności instalowania VPN, szyfrowaną komunikację, certyfikaty oraz możliwość dodania końcówki przez Gateway. Niedługo powszechne stanie się również 5G, ale warto mieć na uwadze, że to technologia przede wszystkim dla B2B, Internetu rzeczy i Przemysłu 4.0. Dlatego baramundi wprowadziło na rynek rozwiązanie dla Przemysłowego Internetu Rzeczy oraz opartą o chmurę funkcję monitorowania stanu środowiska IT z dowolnego miejsca i o dowolnym czasie. Jesteśmy w pełni gotowi na komercyjne działanie 5G" - podsumował Wąsik.

Firma baramundi software AG zapewnia przedsiębiorstwom i organizacjom wydajne, bezpieczne i międzyplatformowe zarządzanie siecią punktów końcowych.

Sebastian Gawłowski

bErviJhK
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)