Notowania

technologie
17.04.2019 13:30

BCG: Przyszłością branży fintech jest interoperacyjność

Tel Awiw, 16.04.2019 (ISBnews) - W obliczu dyrektywy PSD2 przyszłością branży fintech jest interoperacyjność, ocenił w rozmowie z ISBnews dyrektor BostonConsulting Group (BCG) Łukasz Rey.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Rosnąca skala działalności niektórych startupów powoduje, że zaczynają wpadać na radar regulatora. Kwestie regulacyjne stają się więc barierą rozwoju dla projektów, które stały się ikonami sceny startup lub fintech" - powiedział ISBnews Rey podczas NOAH 2019 Tel Aviv.

W efekcie, w jego ocenie, dla chociażby Revoluta przyszłością jest poszerzanie spektrum produktów i docelowo pełen zakres oferty.

"Pytanie, czy taki startup będzie realizował to samodzielnie, czy w obliczu PSD2 może wykorzystać swoją bazę klientów i współpracować z innymi projektami fintech. Warto odnotować, że w Niemczech taki n26 współpracuje z Reisin, który lokuje nadwyżki finansowe klientów na najatrakcyjniejszych lokatach w innych instytucjach. Interoperacyjność branży startup/fintech jest jej przyszłością" - stwierdził dyrektor BCG.

PSD2 (ang. Payment Services Directive 2) to unijna dyrektywa dotycząca usług płatniczych wprowadzająca nowe regulacje określające zasady współpracy banków, dostawców usług płatniczych w zakresie otwartej bankowości. Dzięki niej, dostawcy nowych rodzajów usług płatniczych nadzorowani przez Komisję Nadzoru Finansowego lub innego lokalnego regulatora, za zgodą klienta banku będą mogli: uzyskać informację o jego rachunku płatniczym - AIS (Account Information Service), inicjować płatność z jego rachunku - PIS (Payment Initiation Service), potwierdzić dostępność środków na jego rachunku płatniczym - CAF (Confirmation of the Availability of Funds).

Sebastian Gawłowski

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz