Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

BGK otworzył placówkę w Londynie. Ma dbać o polskie interesy po brexicie

2
Podziel się:

Bank Gospodarstwa Krajowego otworzył w Londynie swoją placówkę. Jednym z celów jest wspieranie ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorstw. A ta po brexicie może być utrudniona.

Bank Gospodarstwa Krajowego otworzył przedstawicielstwo w Londynie.
Bank Gospodarstwa Krajowego otworzył przedstawicielstwo w Londynie. (East News, Eastway/Reporter)

Otwarte przez BGK przedstawicielstwo w Londynie jest trzecim za granicą. Inne działają w Brukseli i Frankfurcie. W planach państwowy bank rozwoju ma jeszcze otwarcie przedstawicielstw w kolejnych krajach europejskich, a także w Stanach Zjednoczonych i Azji.

- Otwieramy zagraniczne przedstawicielstwa, aby budować i pogłębiać relacje z centrami finansowymi i instytucjami, które mają największy wpływ na tworzenie regulacji oddziałujących na światową gospodarkę i międzynarodowy system bankowy - wskazuje prezes banku Beata Daszyńska-Muzyczka.

Podkreśla, że dobry wizerunek polskiego sektora finansowego za granicą przekłada się na niższe koszty pozyskiwania kapitału.

Zobacz także: 525 mln zł od BGK dla przedsiębiorców. Ale tylko tych kreatywnych

Przedstawicielstwo w Londynie ma również promować Polskę i polską gospodarkę wśród brytyjskiego biznesu, w tym wśród instytucji z sektora private equity oraz lokalnych think-tanków i lobbystów.

- Na Londyn i Wielką Brytanię patrzymy w długim horyzoncie czasowym. Jesteśmy przekonani, że nawet po opuszczeniu przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej, Londyn pozostanie globalnym centrum finansowym, a Wielka Brytania bardzo istotnym partnerem handlowym i biznesowym dla Polski - przekonuje wiceprezes BGK Paweł Nierada.

Na otwarciu placówki BGK w Londynie był obecny m.in. minister finansów Tadeusz Kościński. Zapewniał, że rząd wspiera ekspansję zagraniczną rodzimego biznesu poprzez wiele zróżnicowanych działań. Jednym z nich są sukcesywnie otwierane przedstawicielstwa BGK.

BGK to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując ze wszystkimi instytucjami rozwoju jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP. Rozwija systemy poręczeń i gwarancji, mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości.

Jednym z ważnych zadań banku jest również wspieranie ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorstw. BGK zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Oj
4 lata temu
Ale firmly czy ludzie uciekaja z polski aby byc daleko od waszego prawa mentalnosci niesoprawiedliwosci I instytucji....
Realistka
4 lata temu
No to teraz wiadomo, dlaczego w Polsce ministrem finansow zostal p. Kicinski. Razem z Morawieckim beda w Anglii wspolnie lody krecili