Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
23.08.2019 18:14

Biznes Majdana. Zyski maleją, wydatki rosną

Spółka Vabun, której właścicielem jest były piłkarz Radosław Majdan, opublikowała swoje sprawozdanie finansowe. Firma zarabia, ale jednocześnie ponosi coraz większe koszty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Firma Radosława Majdana pokazuje raport. Zyski maleją, wydatki rosną (Fot: Piotr Kamionka/REPORTER)

Spółka zadebiutowała na giełdzie w 2018 roku. Start był udany, akcje Vabun należące do celebryty zwiększyły swoją wartość w ciągu kilku dni z 3 do 13 mln zł.

Teraz jednak kurs akcji Vabun wynosi ok. 1,20 zł, a jeszcze pod koniec czerwca za jedną akcję trzeba było zapłacić złotówkę. Kurs skoczył po tym, jak firma ogłosiła, że podpisała umowę z Lagardere Duty Free na sprzedaż produktów marki Vabun w wybranych drogeriach, należących do Lagardere. W pierwszej kolejności będzie dostarczała swoje produkty do punktów położonych na polskich lotniskach.

Raporty finansowe Vabun pokazują, że zyski firmy są z roku na rok coraz niższe, a wydatki rosną. W 2016 roku zysk netto wyniósł 160 259,99 zł. W 2017 - 92 431,17 zł.

Nino o biznesie - Radosław Majdan: najważniejsza w biznesie jest wiarygodność

W 2018 roku, firma zarobiła 91 272,28 zł. Dochód ze sprzedaży wyniósł 3 690 948,82 zł. Jednocześnie koszty (m.in. użycie materiałów i energii, usługi obce, podatki i opłaty, wynagrodzenia) wyniosły aż 3 577 794,54 zł.

Mimo topniejących zysków firma nadal zarabia i możliwe, że zacznie zarabiać więcej. W zeszłym tygodniu spółka poinformowała, że Polska Agencja Rozwoju Przemysłu dofinansuje projekt promocji perfum Radosława Majdana za granicą.

Spółka dostanie 85 proc. wartości projektu, czyli nieco ponad 289 tys. zł.

Majdan ze swoim biznesem już teraz planuje się pokazać na kilku dużych światowych eventach. Vabun weźmie udział w zagranicznych targach i misjach handlowych m.in. w: Cosmoprof Bologna 2020 we Włoszech, BeautyWorld Middle East 2020 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, InterCharm 2020 w Rosji oraz Cosmoprof Asia 2020 w Hong Kongu.

Jednocześnie, Vabun musiała zaprzestać sprzedaży perfum "Vabun for Lady No.5" i zniszczyć opakowania i materiały reklamowe. To efekt ugody z szwajcarską firmą Chanel. "Po usunięciu oznaczenia No.5 z butelek perfum będą one mogły być ponownie wprowadzone do obrotu gospodarczego".

Firma nie zatrudnia nikogo na umowę o pracę, a jedynie na zlecenie i dzieło. Korzysta też z usług podwykonawców na zasadach outsourcingu.

Obecnie w swojej ofercie Spółka posiada pięć linii perfum (dla mężczyzn i kobiet) oraz trzy linie żelów pod prysznic (dla mężczyzn). Część działalności to usługi szkoleniowe, przygotowujące pracowników wyższego szczebla do występów przed kamerą i udzielania wywiadów.

Źródło: mambiznes.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, giełda
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-08-2019

AlDlaczego pisza o biznesie Majdana obroty tej firmy to zenada jak jeden sklep typu lidl albo mniejszy i to jest biznes do difinansowania i reklamy … Czytaj całość

23-08-2019

LestekFirma krzak.. Ot taka rozlewnia albo etykietarnia lub co gorsze firma opiera się na odbiorze z prawdziwej fabryki i tyle. I takie gnioty dostają … Czytaj całość

23-08-2019

HandlowiecWzór biznesu . Nikogo na umowie o pracę . Przychód raczej śmieszny . Mój roczny plan sprzedaży wyznaczony mi przez pracodawcę jest wyższy . Tak się … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (91)