Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Boryszew: Sprzedaż Impexmetalu może zostać sfinalizowana w III kw. 2020 r.

0
Podziel się:

Jeżeli zgodnie z przewidywaniami Grupy Boryszew zgoda Komisji Europejskiej na sprzedaż Impexmetalu nastąpi w czerwcu lub lipcu 2020 roku, zamknięcie transakcji powinno nastąpić w III kwartale tego roku, poinformował prezes Piotr Lisiecki.

Boryszew: Sprzedaż Impexmetalu może zostać sfinalizowana w III kw. 2020 r.
bEssZFCd

"Pierwotnie, w listopadzie 2019 roku, szacowaliśmy, że sprzedaż Impexmetalu nastąpi w kwietniu-maju 2020 roku. Jednak wyzwaniem okazała się zgoda Komisji Europejskiej, która w dobie koronawirusa również pracuje w zmienionym trybie. Ten proces znacząco się przedłużył. Nie mamy jednak żadnych negatywnych sygnałów, że decyzja KE może być inna niż zgoda na tę transakcję" - powiedział Lisiecki w trakcie wideokonferencji.

"Jesteśmy przekonani, że ta zgoda powinna zostać wydana na przestrzeni czerwca lub na początku lipca" - dodał.

Podkreślił, że w takim przypadku transakcja powinna zostać zrealizowana w III kwartale 2020 roku.

bEssZFCf

Warunkowa, przedwstępna umowa sprzedaży aktywów produkcyjnych zlokalizowanych w Koninie, tj. sprzedaży 190 mln akcji, stanowiących 100% kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu spółki Impexmetal na rzecz szwedzkiej spółki Gränges AB, podpisana została pod koniec listopada 2019 roku.

Cena za akcje spółki sprzedawane w ramach transakcji zostanie obliczona zgodnie z mechanizmem wskazanym w umowie, przy czym wyliczenie ceny sprzedaży akcji będzie polegało na standardowej korekcie wartości przedsiębiorstwa spółki, uzgodnionej przez strony umowy na 938 mln zł, o wartości m.in. długu netto, kapitału obrotowego netto, przedpłaconych nakładów inwestycyjnych i innych korekt wynikających z warunków transakcji, podano wówczas.

Grupa Boryszew jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce, specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Zatrudnia ok. 10 tys. pracowników w ponad 30 zakładach zlokalizowanych w 14 krajach, na 4 kontynentach. Boryszew jest notowany na GPW od 1996 r. Skonsolidowane przychody wyniosły 6,26 mld zł w 2019 r.

bEssZFCG
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)