Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
03.03.2020 14:43

Comarch liczy, że realizacja data center w USA ruszy w ciągu max. 2 miesięcy

Comarch liczy, że w ciągu miesiąca - dwóch rozpocznie projekt data center w USA, poinformował wiceprezes Konrad Tarański. Wartość projektu jest szacowana do 15 mln USD.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Trwają prace przygotowawcze związane z inwestycją Comarch Data Center w USA. Prowadzimy rozmowy o zakupie nieruchomości, co może zostać sfinalizowane w ciągu 1-2 miesięcy i wtedy podejmiemy dalsze działania. Szacujemy, że wartość inwestycji to 10-15 mln USD rozłożone na kolejne okresy" - powiedział Tarański podczas konferencji prasowej.

Wcześniej w II półroczu ub.r. Tarański informował, że Comarchowi brakuje takiej infrastruktury w USA, a Ameryka to ważny rynek dla grupy.

Comarch specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 1,44 mld zł w 2019 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-03-2020

skirgeKto inwestuje w Data Center w XXI wieku? W USA mają chmurę.... (AWS, Azure) a nie XX wieczne serwerownie. Zanim Comarch wybuduje DC konkurencja ich … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)