Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
transport
09.04.2020 10:45

DHL Supply Chain dostarcza surowiec do produkcji przyłbic medycznych

DHL Supply Chain dostarcza ponad 2 tony surowca do produkcji 18 tysięcy darmowych przyłbic medycznych, które zostaną przekazane do szpitali i ośrodków zdrowia w całej Polsce, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

DHL Supply Chain postanowiło wesprzeć, w porozumieniu z warszawskim stowarzyszeniem zrzeszającym entuzjastów działających w obszarach techniki, elektroniki, informatyki, mechaniki, a także sztuki, inicjatywę mającą na celu produkcję przyłbic medycznych, które umożliwią personelowi medycznemu skuteczną ochronę przed koronawirusem, wyjaśniono.

"Od lat staramy się wspierać różnego rodzaju inicjatywy, więc w obliczu aktualnej pandemii, naturalną decyzją jest dla nas pomoc w skutecznej walce z koronawirusem. Postanowiliśmy odpowiedzieć na zapotrzebowanie płynące ze strony służby zdrowia dotyczące braku środków ochronnych, będących pierwszym zabezpieczeniem w przypadku kontaktu z osobą zarażoną. Postanowiliśmy zakupić i dostarczyć stowarzyszeniu ponad 2 tony materiału, z którego wolontariusze wykonają przyłbice dla ochrony zdrowia. Jesteśmy dumni, ze w ten sposób możemy pomóc osobom, które codziennie walczą nie tylko o nasze zdrowie ale i życie" - powiedział dyrektor zarządzający Piotr Okurowski, cytowany w komunikacie.

Ponad 30 wolontariuszy, przy użyciu specjalnych maszyn codziennie produkuje przyłbice ochronne, które za darmo dostarczane są do szpitali i ośrodków zdrowia w całej Polsce. W samym województwie mazowieckim dostarczono ponad 1,5 tysiąca gotowych produktów. Na dzień 6 kwietnia wolontariusze wyprodukowali już prawie 12 tysięcy przyłbic, podano.

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na materiały ochronne, stowarzyszenie na swojej stronie udostępnia model przyłbicy z instrukcjami do własnoręcznej produkcji. Wolontariusze poszukują i koordynują działania również z osobami z drukarkami 3D, które mogą wesprzeć stowarzyszenie w produkcji przejściówek do filtrów masek ochronnych używanych przez personel medyczny.

DHL jest globalną marką w branży logistycznej. Oferuje szerokie portfolio usług logistycznych, począwszy od krajowej i międzynarodowej dostawy paczek, międzynarodowych przesyłek ekspresowych: lądowych, lotniczych i morskich, po zarządzanie łańcuchem dostaw przemysłowych. DHL jest częścią Grupy Deutsche Post DHL.

DHL Supply Chain działa na polskim rynku od 2002 roku, zatrudniając ponad 4 000 osób. Firma zarządza ponad 30 lokalizacjami o łącznej powierzchni ponad 500 tys. m2.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz