Notowania

technologie
14.01.2019 12:28

DXC Technology przejmuje globalną firmę doradczą Luxoft

DXC Technology oraz Luxoft Holding ogłosiły zawarcie porozumienia, w ramach którego DXC za gotówkę przejmie wszystkie istniejące akcje Luxoft po cenie 59 USD za akcje. Wartość transakcji wyniesie blisko 2 mld USD, podał DXC Technology. Obie firmy mają znaczącą działalność na terenie Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Luxoft to globalna firma specjalizująca się w doradztwie w zakresie rozwiązań cyfrowych. Dysponuje szeroką ofertą usług, dużym doświadczeniem, a także światowej klasy specjalistami IT. Dzięki przejęciu, obie firmy będą w stanie zaproponować w pełni dopasowane rozwiązania w dziedzinie transformacji cyfrowej, łącząc kompetencje Luxoft w zakresie projektowania rozwiązań cyfrowych z doświadczeniem DXC w dziedzinie modernizacji i integracji systemów IT. Transakcja pozwoli także DXC na przyspieszenie dalszego wzrostu [...] oraz zwiększenie dostępności do najlepszych talentów na rynku" - czytamy w komunikacie.

"Luxoft i DXC to doskonale uzupełniające się organizacje, o podobnym spojrzeniu na kwestie cyfrowej transformacji, co czyni tę akwizycję znakomitym krokiem nie tylko dla obu firm, ale także dla jej klientów. Luxoft może się pochwalić doskonałymi referencjami w zakresie rozwiązań przynoszących w skali globalnej wymierne korzyści biznesowe, zwłaszcza wśród firm i instytucji z sektorów takich, jak motoryzacja czy usługi finansowe. Przejmując Luxoft, DXC konsekwentnie realizuje strategię rozwoju, przygotowując się na rosnące oczekiwania klientów" - powiedział prezes DXC Technology Mike Lawrie, cytowany w komunikacie.

Już w 2016 r. Luxoft podawał, że przekroczył liczbę 2 tys. pracowników w Polsce. Luxoft Poland rozwija centra w Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku.

DXC Technology posiada w Polsce dwa duże centra usługowe we Wrocławiu i Warszawie. Niedawno ogłosił otwarcie w Warszawie Centrum Migracji Rozwiązań Analitycznych do Microsoft Azure.

"Sukcesy w ostatnich latach zawdzięczamy naszym pracownikom oraz umiejętności projektowania, rozwijania i wdrażania prawdziwie innowacyjnych rozwiązań cyfrowych, szytych na miarę potrzeb biznesowych dla naszych klientów. Łącząc siły z DXC, stajemy przed znakomitą okazją do dostarczenia nowej wartości naszym pracownikom, klientom i partnerom. Zyskujemy skalę, nowe możliwości i pozycję rynkową, które pozwolą jeszcze szybciej realizować naszą wizję. Jako część DXC, zachowamy wyjątkowe dla Luxoft kompetencje i kulturę organizacyjną, jednocześnie wspierając wzrost połączonej organizacji" - powiedział Dmitry Loschinin, obecny prezes i CEO Luxoft, cytowany w komunikacie.

Luxoft to globalna firma świadcząca usługi technologiczne i doradcze klientom w 22 krajach na pięciu kontynentach. Luxoft współpracuje z ponad 280 aktywnymi klientami z sektorów motoryzacyjnego, usług finansowych, ochrony zdrowia, telekomunikacji i innych.

DXC Technology jest światowym liderem wśród niezależnych dostawców kompleksowych usług IT, wspierającym blisko 6 tys. firm i instytucji z różnych branż i sektorów w 70 krajach.  

 

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz