Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Ekipa youtubera Friza zebrała ponad 10 mln zł. Wiemy, kto kupił ich akcje

93
Podziel się

Ekipa Friza może planować kolejne projekty. Ma na to ponad 10 mln zł. Pieniądze te wpłaciło 45 inwestorów w zamian za udziały w biznesie youtuberów.

Ekipa youtubera Friza zebrała ponad 10 mln zł. Wiemy, kto kupił ich akcje
Ekipa Friza otrzymała potężny zastrzyk gotówki na realizację kolejnych projektów (mat. prasowe, Ekipa Holding)
bEqUUCtN

O Ekipie Karola Wiśniewskiego, znanego bardziej jako Friz, jest głośno nie tylko wśród młodzieży za sprawą filmów na YouTube czy aktywności w mediach społecznościowych. Biznesowe media spekulują na temat wejścia Ekipy na giełdę w Warszawie, a tymczasem firma skutecznie rozwija się poza GPW.

Właśnie pochwaliła się pozyskaniem nowych inwestorów i całkiem dużych pieniędzy, a także przejęciem udziałów innej spółki. Zapowiedziała też powstanie nowego podmiotu o nazwie Ekipa Investments.

"Z przyjemnością chcielibyśmy poinformować, że spółka EKIPA HOLDING SA zakończyła emisję akcji serii D w ofercie prywatnej skierowanej do 45 osób fizycznych bądź podmiotów, pozyskując tym samym kapitał w wysokości 10 382 395,80 zł" - czytamy w komunikacie.

bEqUUCtP
Zobacz także: Płaca minimalna 3 tys. zł. "Solidarność": To za mało

To oznacza, że 45 inwestorów stało się wspólnikami przedsięwzięcia Ekipy. Cała kwota za akcje ma zostać przeznaczona na rozwój firmy, choć nie znamy szczegółowych planów.

Do grona wspólników dołączyła m.in. spółka BT KAPITAŁ, Cooling.pl (właściciel marki SPC GEAR) i Art-Tech Investments. Reszta się nie ujawniła.

bEqUUCtV

Ekipa nie tylko wita nowych wspólników, ale też sama inwestuje. Kupiła pakiet kontrolny akcji spółki Eve Capital ASI, która zmieni nazwę na Ekipa Investments Alternatywna Spółka Inwestycyjna.

"Rozszerzenie grupy kapitałowej jest częścią planu rozwoju i pozwoli zdywersyfikować strumienie przychodów grupy Ekipa. Opis działalności oraz strategia inwestycyjna zostaną opublikowane w najbliższym terminie" - czytamy.

Dodatkowo Ekipa poinformowała, że jako spółka podjęła uchwałę o podniesieniu kapitału zakładowego i ma zamiar pozyskać 10 mln zł. Kwota ta ma zostać przeznaczona na kolejne inwestycje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqUUCuq
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(93)
Daniel
3 dni temu
To jacy to inwestorzy?
kdhh
miesiąc temu
dobrze…otumaniac jak najwieksza rzesze mlodych ludzi wpychajsc im do glowy oglądactwo internetowej bzdziny…w koncu potrzebna jest masa niedouczonych roboli bo nikt nie wyjdzie do przodu po serkach godzin spedzonych na ogladaniu tego
tak myślę
miesiąc temu
no cóż spekulacyjne interesy zawsze się wspierają tylko czy powinny mieć rację bytu
bEqUUCur
Hahaghaha
miesiąc temu
Metoda na STRACENIE KASY. Za rok nie befziectegondziwafla inkada WYPARUJE
Joket
miesiąc temu
No coz marny los naszego gatunku...
...
Następna strona