Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Elektrobudowa upada. Sąd wydał postanowienie

Wydział gospodarki Sądu Rejonowego Katowice-Wschód ogłosił we wtorek upadłość Elektrobudowy. Proces upadłościowy nie przerywa działalności spółki. Po ogłoszeniu upadłości, przedsiębiorstwo będzie działać nadal pod zarządem syndyka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Proces upadłościowy nie przerywa działalności spółki. (Fot: Tomasz Kawka/East News)

Elektrobudowie nie udało się osiągnąć porozumienia z bankami oraz towarzystwami ubezpieczeń dotyczącego restrukturyzacji zadłużenia finansowego i warunków nowego finansowania firmy. Wniosek o upadłość przedsiębiorstwo złożyło w czwartek 19 marca. Dziś sąd katowicki sąd gospodarczy potwierdził upadłość.

"Sąd wyznaczył sędziego-komisarza w osobie SSR Marzeny Praskiej, zastępcę sędziego komisarza w osobie SSR Agaty Adamczyk oraz syndyka w osobie Marcina Ferdyna, posiadającego licencję doradcy restrukturyzacyjnego nr 220" - czytamy w komunikacie spółki.

Postanowienie sądu o ogłoszeniu upadłości jest nieprawomocne, jednakże jest skuteczne i wykonalne z dniem jego wydania, a datą upadłości jest dzień wydania postanowienia.

Zarząd Elektrobudowy postanowił złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości.
Elektrobudowa w tarapatach. Planuje ogłoszenie upadłości

– Decyzję o rozpoczęciu procesu upadłości podjęliśmy z ciężkim sercem, wobec wyczerpania możliwości dalszego finansowania bieżącej działalności spółki oraz pozyskiwania gwarancji bankowych i ubezpieczeniowych, w szczególności gwarancji należytego wykonania, koniecznych do pozyskiwania nowych kontraktów, utrzymania płynności spółki oraz spłaty wszystkich zobowiązań – mówił Jacek Podgórski, prezes Zarządu Elektrobudowy.

Proces upadłościowy nie przerywa działalności spółki. Po ogłoszeniu upadłości, przedsiębiorstwo Elektrobudowa S.A. będzie działać nadal pod zarządem syndyka, który będzie wyposażony w odpowiednie instrumenty prawne (niedostępne obecnemu zarządowi spółki) pozwalające na zarządzanie aktualną, trudną sytuacją płynnościową i prowadzenie dalszej działalności - przypomina eklektrobudowa.

– Dołożymy wszelkich starań, by wesprzeć działania syndyka zmierzające do zapewnienia możliwości dalszego prowadzenia działalności spółki oraz zachowania integralności przedsiębiorstwa – deklaruje w imieniu zarządu spółki prezes Jacek Podgórski.

Zarząd przygotował plan działania i swoje rekomendacje dotyczące dalszej działalności spółki po ogłoszeniu upadłości. Wyposaży również syndyka w informacje, zasoby i narzędzia pozwalające zapewnić ciągłość operacyjną przedsiębiorstwa.

– Jesteśmy gotowi wspierać syndyka w okresie przejściowym we wszelkich działaniach mających na celu zapewnienie integralności przedsiębiorstwa, utrzymanie dalszej działalności spółki oraz zabezpieczenie jej majątku – podkreśla Jacek Podgórski.

Elektrobudowa obniżyła cele dot. przychodów, EBITDA na 2019, odwołała - na 2020

Elektrobudowa świadczy kompleksowe usługi budowlano-montażowe realizując inwestycje związane z przemysłem energetycznym, petrochemicznym, wydobywczym oraz budownictwem obiektów użyteczności publicznej w systemie pod klucz.

Spółka jest notowana na GPW od 1996 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 763,5 mln zł w 2018 r.

Tagi: elektrobudowa, spółki, giełda, budownictwo, górnictwo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-03-2020

PolakBardzo smutne, że Elektrobudowa która niedawno była w zasadzie przedsiębiorstwem państwowym ponieważ jej właścicielami były OFE (emerytury Polaków), w … Czytaj całość

24-03-2020

WałekFirmę z takim potencjałem doprowadzono do upadku pewnie celowo. Teraz obniżyć wartość do zera i wypad z GPW, potem Syndyk sprzeda komu trzeba za cenę … Czytaj całość

24-03-2020

QrisTrzymam kciuki za restrukturyzacje w tych ciężkich czasach. Szkoda że firma z ponad 50letnim doswiadczeniem w branży, realizujaca ogromne kontrakty na … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (41)