Notowania

giełda
12.06.2019 08:33

Elemental Holding wnioskuje do UOKiK ws. przejęcia NEF Battery Holding

Elemental Holding złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) ws. przejęcia kontroli nad NEF Battery Holding, podał Urząd.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wniosek wpłynął 5 czerwca, sprawa jest w toku.

Zamiar koncentracji będący przedmiotem zgłoszenia polega na przejęciu przez Elemental Holding kontroli nad NEF Battery Holding S. a r.l. (NEF) oraz za jej pośrednictwem, kontroli nad spółką Orzeł Biały i jej spółkami zależnymi, poprzez nabycie 100% udziałów spółki NEF.

NEF zajmuje się zakupem i sprzedażą akcji spółek oraz zarządzaniem nimi. Kontroluje m.in. spółkę Orzeł Biały, która działa na rynku recyklingu zużytych akumulatorów i produkcji ołowiu rafinowanego.

Grupa wnioskodawcy działa w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi. Specjalizuje się w obrocie i przetwarzaniu metali nieżelaznych (uzyskiwanych z recyklingu katalizatorów samochodowych i przemysłowych) oraz układów elektronicznych. Działalność jest prowadzona na terenie Europy Centralnej i Wschodniej, a także w Niemczech, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Turcji i na rynkach Bliskiego Wschodu.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz