Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
transport
16.03.2020 11:36

Enter Air przywozi Polaków z zagranicy; normalnie realizuje umowy zagraniczne

Enter Air prowadzi aktualnie operacje przywożenia turystów polskich z zagranicy oraz normalne operacje zakontraktowane przez zagranicznych kontrahentów, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Aktualnie grupa, zgodnie z poleceniem władz RP, prowadzi operacje przywożenia turystów polskich z zagranicy. Wykonujemy też normalne operacje zakontraktowane przez zagranicznych kontrahentów. Pomimo działania w trybie sztabu kryzysowego, operacje odbywają się bez zakłóceń. Zarząd spółki współpracuje z bankami i innymi instytucjami finansowymi w celu zapewnienia odpowiedniego zapasu środków na czas kryzysu. Wykonywane rejsy są na bieżąco przedpłacane zgodnie z kontraktami" - czytamy w komunikacie.

Aktualnie sytuacja finansowa grupy nadal jest stabilna, a zarząd nie dostrzega zagrożenia dla terminowego wywiązywania się przez grupę z wymagalnych zobowiązań, podtrzymał Enter Air.

13 marca Enter Air podał, że wykonał 2 208 operacji lotniczych w okresie od 1 stycznia do 12 marca 2020 r., co oznacza wzrost przewozów handlowych o około 28% r/r. Spółka oceniała, że sytuacja finansowa grupy jest stabilna, a zarząd nie dostrzega zagrożenia dla wywiązywania się z zobowiązań.

Enter Air jest notowany na GPW od 2015 roku. Przewoźnik posiada pięć stałych baz operacyjnych w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Paryżu oraz kilka baz sezonowych, m.in. w Londynie, Madrycie, Pradze i Tel Awiwie.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-03-2020

ObserwatorCo za nie odpowiedzialność. A co z załoga i które narażone są na zarażenie. Jak można tylko kasa kasa kasa

22-03-2020

pasazerLot nr ENT7344 odwołali na kilka dni przed, a zwrotu pieniędzy nie ma. Kontaktu z biurem również. I to ma być poważna linia? Odradzam, zalecam unikać.

23-03-2020

JMPłacąc tak mało pracownikom mają pieniądze na inne rzeczy

Rozwiń komentarze (4)