Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
05.03.2020 14:11

Equinix otworzył trzecie centrum danych w Warszawie za 34 mln USD

Equinix - globalny dostawca usług połączeń bezpośrednich i centrów danych - otworzył w Warszawie swoje trzecie centrum danych International Business Exchange (IBX) o nazwie WA3, podała spółka. Wartość inwestycji to ok. 34 mln USD (31 mln euro).

Podziel się
Dodaj komentarz

"Inwestycja, ogłoszona w listopadzie 2019 roku, umożliwia firmom w Polsce rozszerzenie dostępu do platformy ponad 200 bezpośrednio połączonych centrów danych oraz ekosystemów biznesowych z całego świata składających się na Platform Equinix" - czytamy w komunikacie.

W pierwszej fazie nowe centrum danych oferuje 475 szaf serwerowych i ponad 1 400 m2 powierzchni kolokacyjnej. Po sfinalizowaniu inwestycji, data center będzie oferowało ok. 1 200 szaf serwerowych i ponad 3 500 m2 powierzchni kolokacyjnej. WA3 zostało zbudowane zgodnie z najnowszymi standardami w budownictwie data center. Jednym z zastosowanych innowacyjnych rozwiązań jest m.in. przeciwpożarowy system mgły wodnej, podano także.

"Za pośrednictwem trzech centrów danych IBX w Warszawie Equinix oferuje zarówno klientom w Polsce, jak i na całym świecie, zaawansowane usługi kolokacyjne i połączenia bezpośrednie. Otwarcie WA3 oznacza, że firmy w Polsce mogły jeszcze łatwiej korzystać także z innych rozwiązań, jak m.in. Equinix Cloud Exchange Fabric. Dzięki tej platformie, za pośrednictwem definiowanych programowo połączeń bezpośrednich uzyskują one dostęp do największych dostawców chmur na świecie, takich jak: Amazon Web Services, Microsoft Azure, Oracle Cloud Infrastructure i Google Cloud. Nowe centrum danych oferuje także dostęp do węzła sieciowego Equinix Internet Exchange (dawniej Polish Internet eXchange - PLIX)" - czytamy dalej.

"Poprzez otwarcie nowego centrum danych w Warszawie, zwiększamy przepustowość połączeń bezpośrednich w Polsce. Wierzymy, że to właśnie możliwość bezpiecznego przetwarzania ogromnych ilości danych dzięki połączeniom bezpośrednim, buduje konkurencyjność w cyfrowej gospodarce. Tegoroczna edycja naszego raportu rynkowego - Global Interconnection Index vol. 3 również to potwierdza" - powiedział dyrektor zarządzający Equinix Polska Robert Busz, cytowany w komunikacie.

Dodał, że z badań towarzyszących raportowi wynika, że czterech na dziesięciu (39%) decydentów IT w Polsce i prawie połowa (48%) na świecie uważa, że połączenia bezpośrednie są głównym czynnikiem umożliwiającym przeprowadzenie transformacji cyfrowej.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz