Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gemius: 61% kupujących w Internecie wskazuje, że najczęściej wybiera Paczkomaty

1
Podziel się:

Warszawa, 22.07.2020 (ISBnews) - Według raportu Gemius, 61% kupujących w Internecie deklaruje, że Paczkomaty są najczęściej wybieraną przez nich formą dostawy. Oznacza to wzrost popularności usługi wśród internautów o 9 pkt proc. w porównaniu do wyników raportu za 2019 rok, podał InPost. 

Gemius: 61% kupujących w Internecie wskazuje, że najczęściej wybiera Paczkomaty
bECUNvmd

"Po raz pierwszy w historii Paczkomaty pobiły w popularności dostawy kurierem, które wybiera 55% badanych - jest to pierwszy tego typu wynik na świecie. Ponadto, aż 68% badanych deklaruje, że możliwość odbioru zakupów przez urządzenia InPost motywują ich do zakupów w konkretnym sklepie internetowym - jest to wzrost o 7 pkt proc. rok do roku" - czytamy w komunikacie.

Dla 5% badanych możliwość darmowego odesłania towaru w Paczkomacie jest aspektem zachęcającym do robienia zakupów w e-sklepach. Ten sposób odesłania zakupów jest drugą najczęściej wybieraną formą zwrotu, zaraz po odebraniu jej osobiście przez kuriera, zaznaczono.

"Rok 2020 jest przełomowy dla InPostu. Po raz pierwszy w historii światowego e-commerce dostawy do Paczkomatów pokonały w swojej popularności dostawy kurierem. Jestem przekonany, że Polska jest pierwszym, ale nie ostatnim krajem, w którym dokonuje się taka zmiana. Dostawy do Paczkomatów są znacznie bardziej ekologiczne niż dostawy kurierskie. Rosnąca świadomość ekologiczna konsumentów będzie wymuszać na branży logistycznej wprowadzenie bardziej prośrodowiskowych rozwiązań. Jestem dumny, że Polska jest pionierem w jednym z najbardziej ekologicznych rozwiązań na świecie w zakresie logistyki e-commerce" - powiedział prezes InPostu Rafał Brzoska, cytowany w komunikacie.

bECUNvmf

InPost podał, że usługi kurierskie spółki także zyskały na popularności - zanotowały więcej wskazań o 3 pkt proc. wobec wyników badań z 2019 roku, co sprawia, że InPost nadal jest trzecią najchętniej wybieraną firmą kurierską w Polsce.

Jak podkreślono, popularność Paczkomatów nie wynika tylko z liczby dostępnych urządzeń, choć jest ich już ponad 7 000.

"Nie wystarczy postawić same maszyny - to skomplikowana usługa, której sukces wynika z już kilkunastoletniego doświadczenia. Ponadto, jest ona stale modyfikowana zgodnie z oczekiwaniami konsumentów. W ubiegłym roku zdecydowaliśmy, że konsekwentnie będziemy przenosić wszystkie aktywności związane z zarządzaniem przesyłkami do aplikacji, co świetnie zdało egzamin w czasie, gdy wzrosło zapotrzebowanie na usługi bezkontaktowe. Odsetek naszych klientów zwiększył się w zaledwie 7 miesięcy aż o 23% - oznacza to, że osoby, które wcześniej z jakichś powodów nie korzystały z rozwiązań InPost, przekonały się do tej niezwykle wygodnej formy odbioru przesyłek" - podkreślił Brzoska.

Wskazał, że szybkie tempo wzrostu zainteresowania usługami InPostu sprawia, że spółka dynamicznie rozwija sieć Paczkomatów, stawiając kilkadziesiąt nowych tygodniowo zarówno w dużych miastach, jak i małych miejscowościach.

bECUNvml

"Na wyniki badań Gemius patrzymy z dumą, ale też traktujemy je jako szczególnego rodzaju zobowiązanie - aby stale rozwijać naszą nowoczesną gamę usług i poprawiać ich jakość" - podkreślił Brzoska.

InPost to największy w Polsce operator logistyczny, w którego zainwestowały amerykańskie fundusze inwestycyjne Advent International i KKR. Firma oferuje usługi kurierskie oraz dostawy za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci Paczkomatów InPost dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce. W 2018 r. InPost dostarczył ponad 86 mln przesyłek, czyli o 52,5% więcej niż rok wcześniej. Dostawy za pośrednictwem Paczkomatów wzrosły o 56,3%, a przez Kuriera InPost o 45,5%.

bECUNvmG
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
n00ne
rok temu
Nie dziwię się Bez kolejek, bez awiza, bez nadąsanej pani w okienku, bez czekania pół dnia na kuriera. Pomysł genialny, realizacja znakomita.