Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Getin Noble Bank rozpoczął współpracę z CRIF w zakresie StrategyOne

2
Podziel się:

Warszawa, 16.04.2019 (ISBnews) - Getin Noble Bank (GNB) podpisał umowę z firmą CRIF na dostarczenie rozwiązania StrategyOne, które pozwoli bankowi zautomatyzować i ujednolicić procesy decyzyjne, zmniejszyć ryzyko kredytowe, a jednocześnie zapewnić szybszą i sprawniejszą obsługę klientów, podał bank. 

Getin Noble Bank rozpoczął współpracę z CRIF w zakresie StrategyOne

"CRIF jest międzynarodowym liderem w dziedzinie informacji kredytowej i biznesowej, analityki predykcyjnej i rozwiązań technologicznych w tym obszarze. Celem tej współpracy jest wypracowanie efektywnych procesów dla jednolitego podejścia do zarządzania ryzykiem kredytowym" - czytamy w komunikacie.

Korzystając ze StrategyOne, Getin Noble Bank będzie w stanie samodzielnie konfigurować własne strategie kredytowe i w pełni zautomatyzować procesy decyzyjne. Silnik decyzyjny StrategyOne jest obecnie wykorzystywany przez 140 klientów na całym świecie i jest wynikiem wieloletniego doświadczenia i rozwoju CRIF w obszarze zarządzania ryzykiem kredytowym, podano także.

"Getin Noble Bank przeprowadził dokładną analizę potencjalnych partnerów związanych z planowaną transformacją. Zdecydowaliśmy się wybrać CRIF na podstawie elastyczności i sprawdzonej niezawodności StrategyOne, które mamy nadzieję wykorzystać w naszych nadchodzących projektach" - powiedział członek zarządu GNB odpowiedzialny za ryzyko kredytowe Marcin Romanowski, cytowany w komunikacie.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na GPW.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Kristian
3 lata temu
Jestem spokojna za przyszłość tego banku. Trzyma się przez wiele lat na wysokim poziomie.
Mirosław
3 lata temu
Wygląda na dobrą strategię rozwojową. Fajnie