Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Groclin przedłużył spółce GST wyłączność na nabycie aktywów prod. do 31 lipca

0
Podziel się

Groclin przedłużył amerykańskiej firmie GST AutoLeather (GST) wyłączność na nabycie aktywów produkcyjnych do 31 lipca br., podała spółka.

Groclin przedłużył spółce GST wyłączność na nabycie aktywów prod. do 31 lipca
bErbCzLV

"Ze względu na koronawirus COVID-19 i ograniczenia wywołane pandemią, w dniu 8 czerwca 2020 roku do porozumienia zawartego w dniu 2 kwietnia 2020 [...] podpisane zostało przedłużenie udzielenia GST wyłączności na nabycie aktywów produkcyjnych emitenta do dnia 31 lipca 2020 roku" - czytamy w komunikacie.

Na początku kwietnia Groclin podjął decyzję o rozpoczęciu procesu zbycia aktywów produkcyjnych zlokalizowanych głównie na terytorium Ukrainy. Na mocy porozumienia GST AutoLeather Inc. miało wyłączność na nabycie aktywów produkcyjnych Groclinu na okres 90 dni przy szacunkowej wartości transakcji na poziomie 4,5 mln USD.

Groclin podawał wtedy, że z końcem marca 2020 r. bardzo istotnie ograniczył działalność produkcyjną, dostosowując ją do aktualnego poziomu zamówień. Jednocześnie spółka spodziewała się bardzo istotnego spadku poziomu przychodów oraz poziomu rentowności prowadzonej działalności.

bErbCzLX

Według spółki, aktualny model funkcjonowania (obejmujący skoncentrowanie produkcji na Ukrainie) powoduje, że spółka nie ma możliwości efektywnego wykorzystania programów pomocowych oferowanych polskim przedsiębiorcom, ponieważ znacząca część działalności produkcyjnej i związanych z tym kosztów, jest obecnie zlokalizowana na terytorium Ukrainy w spółce zależnej Groclin-Karpaty.

Podstawowym przedmiotem działalności grupy Groclin jest produkcja i sprzedaż wyposażenia oraz akcesoriów samochodowych - poszyć foteli samochodowych w tkaninach, skórze naturalnej oraz poroflexie. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

bErbCzMy
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)