Notowania

technologie
28.02.2019 11:33

Grupa Azoty poszuka innowacji w ramach projektu Impact_Poland 2.0

Warszawa, 28.02.2019 (ISBnews) - Grupa Azoty wraz z akceleratorem FundingBox będzie poszukiwać przez najbliższe dwa lata nowoczesnych technologii z potencjałem do rozwinięcia w przemyśle chemicznym. W ramach projektu spółka uzyska możliwość testowania nowych produktów, usług i modeli biznesowych w zakresie własnej infrastruktury badawczej. W pierwszej kolejności Azoty przyjrzą się rozwiązaniom z obszaru inżynierii materiałowej, magazynowania energii, tworzyw sztucznych i fine chemicals, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

Impact_Poland 2.0 to kolejny, obok współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym, program akceleracyjny z udziałem Grupy Azoty jako odbiorcy nowych technologii. Oba projekty realizowane są w ramach działania 2.5 Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

"W tym tygodniu odbyła się uroczysta inauguracja I rundy Programu - Welcome Camp, na której zaprezentowane zostały założenia programu i pierwsze, wybrane przez panel ekspertów startupy zgłoszone do tego etapu. W ramach wydarzenia przeprowadzono także spotkania mentorskie, w których udział wzięli eksperci Grupy Azoty" - czytamy w komunikacie.

"Udział w programie Impact_Poland 2.0 jest przykładem realizowanych przez Grupę Azoty działań akceleracyjnych, które mają na celu wzrost innowacyjności i konkurencyjności firmy na rynkach krajowych i międzynarodowych. To jeden z fundamentów stworzonego w organizacji ekosystemu innowacji, który otwiera nas na nowe technologie i współpracę z zaawansowanymi technologicznie podmiotami" - powiedział prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki, cytowany w komunikacie.

Celem programu jest przyspieszenie rozwoju oraz wsparcie innowacyjnych, kreatywnych mikro- i małych przedsiębiorców oraz sprawdzenie ich potencjału z wykorzystaniem infrastruktury, doświadczenia oraz zasobów odbiorców technologii, którymi są duże i średnie przedsiębiorstwa, wyjaśniono.

"Projekty, w których bierzemy udział organizowane są przez podmioty od lat funkcjonujące na rynku akceleracyjnym i cieszące się uznaniem ekspertów i środowisk startupowych. To zwiększa nasze szanse znalezienia rozwiązania z potencjałem do wdrożenia na skalę przemysłową" - ocenił dyrektor ds. projektów innowacji technologicznych w Grupie Azoty Wojciech Satora, również cytowany w komunikacie.

Grupa Azoty poszukuje innowacyjnych rozwiązań zarówno w zakresie podstawowej działalności, jak i w nowych obszarach biznesowych. Przybliżyć do nowoczesnych rozwiązań ma ją również uruchomiony ponad rok temu program akceleracyjny Idea4Azoty, rozbudowywane zaplecze badawczo-rozwojowe w postaci uruchomionego w ubiegłym roku w Tarnowie centrum B+R czy Laboratorium Badań Aplikacyjnych i Rozwojowych w Kędzierzynie-Koźlu.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz