Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grupa Boryszew zmniejszy zatrudnienie w II kwartale 2020 r.

0
Podziel się

Grupa Boryszew zmniejszy zatrudnienie w II kwartale 2020 roku, szczególnie w segmencie motoryzacji, który najbardziej ucierpiał w wyniku pandemii koronawirusa, zapowiedział prezes Piotr Lisiecki.

Grupa Boryszew zmniejszy zatrudnienie w II kwartale 2020 r.
bEqYMmZN

"Musimy dostosować zatrudnienie do wielkości produkcji, dlatego oczekiwałbym istotnych spadków zatrudnienia, przede wszystkim w segmencie motoryzacji" - powiedział Lisiecki na konferencji prasowej.

Na koniec I kwartału w grupie pracowało ogółem ok. 11 tys. pracowników.

"Będziemy się również przyglądali sytuacji w innych segmentach, gdzie również mogą nastąpić redukcje, ale będziemy to analizowali case by case, zakład po zakładzie" - dodał.

bEqYMmZP

Prezes poinformował również, że do tej pory grupa otrzymała ok. 16 mln zł dopłat do wynagrodzeń w ramach tarczy w Polsce i w Niemczech.

Grupa Boryszew jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce, specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Zatrudnia ok. 10 tys. pracowników w ponad 30 zakładach zlokalizowanych w 14 krajach, na 4 kontynentach. Boryszew jest notowany na GPW od 1996 r. Skonsolidowane przychody wyniosły 6,26 mld zł w 2019 r.

bEqYMnaq
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)