Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
14.05.2020 14:19

Grupa Cyfrowego Polsatu liczy na utrzymanie poziomu EBITDA w całym 2020 r.

Grupa Cyfrowego Polsatu liczy na utrzymanie poziomu EBITDA w całym 2020 r. i na wyższą sprzedaż sprzętu, usług i reklam w następnych miesiącach wraz z kolejnymi etapami odmrażania gospodarki, poinformowali przedstawiciele zarządu. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Nasz biznes jest relatywnie odporny na to, co się dzieje, notujemy oczywiście spadek sprzedaży sprzętu, obecna sytuacja wpływa na rynek reklamy, ale z drugiej strony mamy obniżki stóp procentowych. Nie podejmuję się prognozowania, ile EBITDA będzie wynosiła na koniec roku. Byłabym zadowolona, jakby udało nam się ją utrzymać" - powiedziała członek zarządu Cyfrowego Polsatu Katarzyna Ostap-Tomann podczas wideokonferencji.

Grupa Cyfrowego Polsatu zanotowała zysk EBITDA na poziomie 1 027 mln zł w I kw. 2020 roku wobec 1 038 mln zł w I kw. 2019 r. W całym 2019 r. zysk EBITDA wyniósł 3 721 mln zł (z wyłączeniem MSSF 16).

"Jeżeli chodzi o I kw. to rynek reklamy spadł o 3%. Jeżeli chodzi o kwiecień i maj, który jest w trakcie, to przychody reklamowe spadły na poziomie 35%" - powiedział prezes Telewizji Polsat Stanisław Janowski podczas wideokonferencji.

Dodał, że jeżeli chodzi o kolejne miesiące, to niemal wszyscy na rynku czekają na wznowienie działań - co uzależnione jest także od wprowadzania kolejnych etapów odmrażania gospodarki.

"Na to teraz czekamy i jestem przekonany, że reklama będzie wracała szybko jak tylko będzie możliwa sprzedaż wszystkich produktów" - dodał Janowski.

Wiceprezes Cyfrowego Polsatu Maciej Stec dodał, że 99% punktów sprzedaży zostało już uruchomionych.

"W czasie obowiązujących ograniczeń mieliśmy otwartych 60% naszych punktów. W tej chwili ruch jest niższy o 30-40% sprzed pandemii. Podobnie z pozyskiwaniem klientów - wcześniej spadło o 50%, teraz jest to około 30% mniej, ale klienci są mniej aktywni przy rezygnacji z naszych usług. Sprzedaż sprzętu spadła o ok. 50%, teraz jest niżej o około 30%, ale z dnia na dzień jest coraz lepiej" - dodał Stec.

Prezes Cyfrowego Polsatu Mirosław Błaszczyk powiedział, że spółka spokojnie oczekuje na wznowienie aukcji dotyczącej rezerwacji częstotliwości związane z 5G.

"Informacja o przesunięciu aukcji dla nas w tej chwili jest neutralna i ze spokojem czekamy na uruchomienie aukcji. My swoją sieć 5G budujemy, a jeśli uda nam się pozyskać kolejne częstotliwości, to będą one służyły do rozbudowy tego co już mamy" - powiedział Błaszczyk podczas wideokonferencji.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Akcje Cyfrowego Polsatu są notowane na GPW od 2008 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz