Notowania

technologie
08.05.2019 08:23

Grupa Pracuj i część jej udziałowców uruchomiła fundusz Pracuj Ventures

Grupa Pracuj i część jej udziałowców uruchomiła fundusz Pracuj Ventures, który ma wspierać startupy HRTech i EduTech, podano w komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Na rynku wystartował Pracuj Ventures - fundusz założony przez Grupę Pracuj i część jej udziałowców. To pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w regionie CEE corporate innovation funds, który koncentruje się na inwestowaniu w młode firmy zajmujące się technologiami wspierającymi HR oraz learning & development" - czytamy w materiale.

Pierwszą spółką w portfelu Pracuj Ventures jest Kadromierz. W ciągu 3 lat fundusz planuje dokonać kolejnych 10-12 inwestycji, podano także.

Partnerami zarządzającymi funduszem są Maciej Noga oraz Paweł Leks - współzałożyciele Grupy Pracuj. Obaj posiadają wieloletnie doświadczenie w roli inwestorów oraz ekspertów rynku cyfrowego HR, wspierających projekty m.in. Pracuj.pl, Rabota.ua, eRecruiter, Coders Lab, Beamery i Fitqbe. Środki do dyspozycji funduszu pochodzą od Grupy Pracuj, części jej udziałowców oraz partnerów zarządzających Pracuj Ventures.

"Inwestujemy i będziemy inwestować w innowacyjne oraz efektywne technologie. Ze względu na nasze doświadczenia i wiedzę zdobyte w trakcie rozwijania Grupy Pracuj, możemy zaoferować najpełniejsze wsparcie podmiotom tworzącym produkty lub usługi HRTech i EduTech. Angażując własne środki, mamy znacznie lepszą motywację, aby zapewnić spółkom, w które inwestujemy maksymalne wsparcie merytoryczne i dostęp do naszych kontaktów. Chcemy być dla nich nie tylko inwestorami, ale także partnerami i doradcami" - powiedział partner zarządzający Pracuj Ventures Paweł Leks, cytowany w komunikacie.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz