Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
27.08.2019 12:19

Grupa WP oczekuje dobrego III kw. i nadal poszukuje celów do akwizycji

Wirtualna Polska Holding liczy, że wyniki III kw. 2019 r. będą zbliżone do II kw. i nie widzi na razie żadnych sygnałów dotyczących ewentualnego spowolnienia w gospodarce, wynika z wypowiedzi członków zarządu spółki. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zanotowaliśmy bardzo dobry wyrównany II kw. 2019 r. i oczekujemy, że III kw. będzie również podobnie się przedstawiał. Nie widzimy żadnych negatywnych zdarzeń, które mogłyby nastąpić w najbliższym czasie" - powiedziała wiceprezes Elżbieta Bujniewicz-Belka podczas spotkania z dziennikarzami.

"Nie widzimy na razie żadnych czynników spowolnienia w gospodarce, a z pewnością nie widzimy ich w III kw." - podkreślił prezes Jacek Świderski.

Według jego słów, spółka nadal jest bardzo zainteresowana przeprowadzeniem ewentualnych akwizycji.

"Prowadzimy wiele rozmów, ale trudno mi obecnie oszacować, czy w najbliższym czasie uda się coś dopiąć. Z blisko 20 spółek, które do tej pory nabyliśmy, nie zaliczyliśmy żadnej wpadki, więc pozostajemy cały czas akwizycyjni" - powiedział Świderski.

Spółka liczy, liczy, że jej nową usługą DAI (Dynamic Ad Insertion) będą zainteresowani nadawcy telewizyjni i może niebawem dojść do pierwszego wdrożenia.

"DAI wdrożyliśmy w usłudze WP Pilot, na razie na kanale Telewizja WP w kwietniu tego roku. Chcemy, żeby była ona szerzej dostępna m.in. dla innych stacji telewizyjnych. Jako pierwsi przedstawiliśmy taki produkt i wciąż jesteśmy jedyni na rynku. Rozmawiamy też z telewizjami kablowymi, gdzie dzięki DAI i współdzieleniu przychodów z reklam mogliby również poprawić swoją sytuację. Prowadzimy rozmowy także z mniejszym stacjami telewizyjnymi, które mogłyby wejść razem z nami. Spotykamy się z pozytywnym odzewem i być może niebawem uda się przeprowadzić pierwsze wdrożenie, ale za wcześnie na szczegóły" - powiedział prezes.

Według niego, Domodi.pl i Allani.pl w zeszłym roku zanotowały słabsze wyniki, ale w tym roku notują już dwucyfrowe wzrosty, podobnie jak Homebook.pl.

"W przypadku Extradom.pl, zanotowaliśmy ponad 40-proc. wzrosty i jesteśmy bardzo zadowoleni z tej spółki. Również Nocowanie.pl i eHoliday.pl rosną lepiej niż się spodziewaliśmy. Jeżeli chodzi o Superauto24.com, to w II kw. wzrosty były nieco niższe niż w I kw., ale po dwóch miesiącach III kw. widzimy, że przychody powróciły do swojej oczekiwanej dynamiki" - dodał Świderski.

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych i e-commerce'owych. Grupa jest właścicielem Domodi oraz Allani (moda), Homebook (dom i wystrój wnętrz), Wakacje.pl, Nocowanie.pl oraz eHoliday (turystyka), a także Money.pl, TotalMoney.pl oraz Finansowysupermarket.pl (usługi finansowe).

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz