Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grupa WP rekomenduje niewypłacanie dywidendy z zysku za 2019 r.

0
Podziel się

Zarząd Wirtualna Polska Holding rekomenduje przeznaczenie całego zysku netto za rok 2019 w kwocie 8 879 024,47 zł na kapitał zapasowy, podała spółka.

Grupa WP rekomenduje niewypłacanie dywidendy z zysku za 2019 r.
bErorcBN

"Zarząd spółki, rekomendując przeznaczenie na kapitał zapasowy całego zysku za rok 2019 i w konsekwencji, zaniechanie wypłaty dywidendy za rok 2019, zgodnie z polityką dywidendową spółki, wziął pod uwagę bieżącą sytuację grupy kapitałowej spółki, jej plany inwestycyjne, jak i potencjalne cele akwizycyjne. Uwzględnił także specyficzną sytuację rynkową wynikającą z pandemii COVID-19, w tym m.in. możliwe obniżenie siły nabywczej klientów, ograniczenia wydatków marketingowych czy spadek zainteresowania zakupem zagranicznych wycieczek zorganizowanych. Wszystkie te czynniki mogą mieć bezpośredni wpływ na przyszłą sytuację finansową spółki i jej grupy kapitałowej" - czytamy w komunikacie.

Mając powyższe na względzie, zarząd spółki stoi na stanowisku, że uzasadnione i racjonalne jest zatrzymanie zysku spółki za rok 2019 i zaniechanie wypłaty dywidendy za rok 2019, w celu zabezpieczenia dalszej działalności i realizowania dotychczasowej strategii spółki.

"Jednocześnie zarząd spółki informuje, iż w dniu 25 maja 2020 roku rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę, zgodnie z którą pozytywnie zaopiniowała w/w wniosek zarządu. Ostateczna decyzja dotycząca przeznaczenia zysku spółki zostanie podjęta przez zwyczajne walne zgromadzenie spółki" - podsumowano.

bErorcBP

Grupa Wirtualna Polska jest właścicielem jednego z dwóch najpopularniejszych w Polsce horyzontalnych portali internetowych - Wirtualnej Polski. Prowadzi również portal horyzontalny o2 oraz liczne specjalistyczne portale wertykalne, w tym w szczególności portale o tematyce biznesowej - Money.pl oraz Biztok, portale dotyczące nowych technologii - np. Dobreprogramy, portale o tematyce sportowej - np. Sportowe Fakty, oraz portale o charakterze rozrywkowym - np. Pudelek. Spółka jest notowana na GPW od maja 2015 r.

bErorcCq
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)