Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
05.03.2020 16:26

Huawei chce współpracować z Laboratorium Oceny Bezpieczeństwa Produktów Teleinf.

Warszawa, 05.03.2020 (ISBnews) - Huawei Polska jest gotowy do współpracy z Laboratorium Oceny Bezpieczeństwa Produktów Teleinformatycznych, podał koncern.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W Huawei Polska z entuzjazmem przyjęliśmy wiadomość o otwarciu Laboratorium. Wierzymy, że cyberbezpieczeństwo jest kwestią czysto techniczną i nowo powstała jednostka umożliwi niezależną weryfikację jego poziomu, w oparciu o obiektywne kryteria. Tylko w ten sposób możliwe jest zadbanie o bezpieczeństwo przyszłych sieci 5G" - czytamy w komunikacie.

W siedzibie Instytutu Łączności - Państwowego Instytutu Badawczego uroczyście zainaugurowano działalność pierwszego w Polsce Laboratorium Oceny Bezpieczeństwa Produktów Teleinformatycznych zgodnego z normą Common Criteria.

"Jesteśmy gotowi poddać swoje rozwiązania z obszaru infrastruktury 5G rygorystycznym testom, prowadzimy już z Instytutem Łączności zaawansowane rozmowy w tej sprawie. Produkowane przez nas rozwiązania spełniają najwyższe standardy cyberbezpieczeństwa i cieszymy się, że pojawiła się w Polsce możliwość przeprowadzenia obiektywnej analizy, której wyniki będą stanowić poparcie tych słów. Naszym celem jest uzyskanie od Laboratorium Oceny Bezpieczeństwa Produktów Teleinformatycznych certyfikatu EAL 4+, potwierdzającego bardzo wysoki poziom zaufania do bezpieczeństwa i pozwalającego na wykorzystanie testowanych urządzeń w newralgicznych obszarach sieci 5G" - czytamy dalej.

Jednocześnie polski oddział koncernu podał, że wyraża gotowość do współpracy z wszelkimi innymi organizacjami rzetelnie analizującymi poziom cyberbezpieczeństwa infrastruktury sieci 5G.

"Zachęcamy również naszych konkurentów, aby poddali swoje rozwiązania testom tego typu. Wszystko po to, by zapewnić przyszłym polskim użytkownikom sieci 5G maksymalny poziom cyberbezpieczeństwa" - podsumowano w informacji.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-03-2020

romekBezpieczeństwo sieci 5G jest bardzo ważne, w końcu to technologia, która będzie nam służyła przez lata.

Rozwiń komentarze (1)