Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Idea Bank wdrożył oprogramowanie zabezpieczające IBM Trusteer Rapport

0
Podziel się:

Klienci Idea Banku mogą już pobrać oprogramowanie zabezpieczające bankowość online - Trusteer Rapport firmy IBM. Jest ono polecane jako dodatkowa ochrona uzupełniająca standardowe programy antywirusowe na komputery, z których wykonywane są transakcje w internecie, podał bank.

Idea Bank wdrożył oprogramowanie zabezpieczające IBM Trusteer Rapport
bEKsLZcl

"Od 25 marca br. na stronie Idea Banku dostępne jest do ściągnięcia przez klientów banku bezpłatne oprogramowanie chroniące realizację usług w bankowości internetowej - Trusteer Rapport firmy IBM. Wprowadzenie tego dodatkowego zabezpieczenia transakcji online przez Idea Bank to realizacja przyjętej strategii, aby korzystanie z innowacyjnych produktów i usług banku było w pełni bezpieczne" - czytamy w komunikacie.

IBM Trusteer Rapport to zaawansowane oprogramowanie, które zostało opracowane z myślą o zapobieganiu kradzieży danych bankowych przesyłanych drogą elektroniczną. Został stworzony po to, aby zatrzymywać złośliwe oprogramowanie nakierowane na użytkowników bankowości i zapobiegać oszustwom finansowym. Działa dwutorowo - usuwa malware bankowy, jeżeli komputer został nim już zarażony i zapobiega kolejnym infekcjom podczas korzystania ze stron internetowych i aplikacji.

Zatrzymuje też ataki phishingowe mające na celu kradzież danych. Program na bieżąco wykonuje aktualizacje, aby wykrywać najnowsze zagrożenia. Po instalacji na komputerze Trusteer Rapport działa w tle i chroni połączenie internetowe z serwisem www Idea Banku, wyjaśniono w materiale.

bEKsLZcn

"Bankowość internetowa to obecnie ogromne udogodnienie, ale i czyhające cyberzagrożenia. W obliczu coraz częstszych i inteligentniejszych ataków hakerskich mających na celu kradzież naszej tożsamości w sieci i uzyskanie dostępu do kont bankowych, postanowiliśmy dać naszym klientom dodatkową ochronę przed takimi działaniami" - powiedział członek zarządu Idea Banku Jaromir Frankowicz, cytowany w komunikacie.

"Bankowanie online z Idea Bankiem jest wygodne, a od dzisiaj także jeszcze bezpieczniejsze po zainstalowaniu zabezpieczenia Trusteer Rapport. Oprogramowanie IBM-u to obecnie najlepsze narzędzie, które jako bank wprowadziliśmy i możemy polecić użytkownikom bankowości internetowej" - dodał.

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla małych firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r.

bEKsLZcO
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)