Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

innogy Polska uruchamia w Warszawie elektryczny car sharing innogy go!

2
Podziel się:

innogy Polska uruchamia pierwszy w Warszawie, największy w Polsce i trzeci największy w Europie w pełni elektryczny system car sharingu o nazwie innogy go!, podała spółka. Obejmie on 500 samochodów elektrycznych BMW i3, w tym 30 wersji sportowych BMW i3s.

innogy Polska uruchamia w Warszawie elektryczny car sharing innogy go!

"Warszawa jest otwarta na gospodarkę współdzielenia i na rozwiązania ekologiczne, a jednocześnie ma problem ze smogiem i hałasem, dlatego uznaliśmy, że to dobre miejsce na taką inwestycję" - powiedział prezes innogy Polska Filip Thon podczas konferencji prasowej.

"Więcej samochodów elektrycznych w ramach systemu car sharingu w Europie jest tylko w Stuttgarcie i Madrycie, co oznacza, że z miejsca wskakujemy na podium" - dodał członek zarządu innogy Polska ds. handlu Janusz Moroz.

Jak podkreślił, samochody ładowane będą w sieci 30 punktów ładowania, tzw. superchargerów o mocy 50kW, które będą dedykowane wyłącznie do obsługi systemu. Oprócz tego innogy posiada w Warszawie sieć 40 publicznych punktów ładowania, a do końca 2020 roku chce ją powiększyć do 500 ładowarek.

"Cała energia służąca do ładowania floty innogy go! pochodzi ze źródeł odnawialnych" - zapewnił Moroz.

Koszt wynajmu samochodu w systemie wyniesie 1,19 zł za minutę (1,49 zł/min. w przypadku BMW i3s), a maksymalnie 239 zł za dobę (299 zł za i3s). Udział własny użytkownika w szkodzie to do 1000 zł.

"To największy na świecie system car sharingu, wykorzystujący w pełni elektryczne samochody BMW" - podkreślił dyrektor generalny BMW Polska Baudouin Denis.

Grupa innogy należy do liczących się europejskich przedsiębiorstw energetycznych. Największymi firmami należącymi do innogy w Polsce są innogy Polska odpowiedzialna za wsparcie rozwoju koncernu w Polsce, sprzedająca energię ok. 1 mln klientów oraz firma innogy Stoen Operator, zarządzająca warszawską siecią elektroenergetyczną.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Bart
4 lata temu
take&drive - aplikacja w której można znaleźć wszystkie pojazdy na minuty - auta, skutery, rowery i hulajnogi. Polecam!
Dziadek
4 lata temu
Fajne i3 _ gdzie mogę takie kupić?