Notowania

technologie
12.02.2019 13:46

Inovo Venture Partners planuje 15 transakcji w 5 lat, pierwsza to Eyerim

Fundusz Inovo Venture Partners rozpoczął działalność z kapitalizacją ok. 100 mln zł. Chce przeprowadzić 15 transakcji w ciągu najbliższych 5 lat, podano w komunikacie. Nowy fundusz zrealizował już pierwszą inwestycje w startup Eyerim.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zespół stojący za inwestycjami w takie spółki, jak Brand24, Booksy czy ECC Games stworzył nowy fundusz Inovo Venture Partners. Nowy podmiot jest skierowany do spółek o globalnym potencjale będących na wczesnym etapie rozwoju - tzw. rundy A. Firmy poza wsparciem finansowym mogą liczyć na transfer wiedzy i praktyk zdobytych przez założycieli funduszu, którzy mierzyli się kiedyś z identycznymi wyzwaniami. Kapitalizacja funduszu będzie wynosić ok. 100 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Zespół zarządzający to Tomasz Swieboda, Maciej Małysz oraz Michał Rokosz (wcześniej Foodpanda i Booksy). Dodatkowo, Inovo Venture Partners jest wspierane przez Damiana Zapłatę, który będzie pełnił rolę Venture Partnera, wymieniono w informacji.

"Oprócz nich inwestorami w fundusz są przedsiębiorcy, którzy tworzyli największe polskie firmy warte łącznie ponad 2 mld zł oraz zagraniczne Family Offices. Fundusz nadal prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami" - czytamy dalej.

Celem Inovo są inwestycje w firmy na etapie serii A (rundy ok. 4-20 mln zł). Fundusz szuka spółek z globalnym potencjałem i chce przeprowadzić 15 transakcji w ciągu najbliższych 5 lat.

"Od kilkunastu lat jestem blisko związany z startupami oraz funduszami VC w Polsce. Inovo Venture Partners ma wizję zbudowania funduszu działającego na najwyższym światowym poziomie i koncentrującego się na wspieraniu lokalnych firm w międzynarodowym rozwoju. Mam nadzieje, że moje doświadczenia w budowie i skalowaniu biznesów technologicznych w regionie będzie cenne dla spółek z portfela inwestycyjnego Inovo. Szybkie zwiększanie skali biznesu to największe wyzwanie dla większości start-upów w Polsce" - skomentował venture partner w funduszu Damian Zapłata, cytowany w komunikacie.

Nowy fundusz zrealizował już pierwszą inwestycje w startup Eyerim, który rozwija się w regionie Europy Środkowej. Całkowity nowy kapitał spółki wynosi 1,5 mln euro, gdzie Inovo zapewniło 0,8 mln euro, a 3TS - 0,7 mln euro.

"Na początku istnienia funduszu inwestowaliśmy w spółki zarówno na etapie pomysłu, jak również rozwoju. Okazuje się, że ten drugi wygenerował i nadal przynosi dużo wyższe zwroty. Zaobserwowaliśmy, że ci przedsiębiorcy stanowią dużą grupę i szukają kilkumilionowego wsparcia. Niestety taka kwota dla większości polskich funduszy jest zbyt wysoka, a globalne jeszcze nie są zainteresowane firmami na wczesnym etapie rozwoju. Powstała nisza niesie ze sobą ogromny potencjał. Dokładnie taką spółką jest Eyerim. W Inovo oprócz dokładnej selekcji podejmujemy zaledwie 1 inwestycję rocznie na partnera, aby zapewnić pełnowartościowe wsparcie wybranym spółkom" - dodał prezes Inovo Venture Partners Tomasz Swieboda, cytowany w komunikacie.

Eyerim jest internetowym sklepem oferującym ekskluzywne okulary korekcyjne, przeciwsłoneczne i sportowe, oprawki oraz akcesoria. Spółka działa na 12 rynkach w obszarze CEE gdzie zdobyła już pozycję lidera m.in. w Polsce, Słowacji, Czechach, Rumunii i na Węgrzech. W planach Eyerim jest zwiększenie udziału na obecnych rynkach oraz wejście na nowe. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań Eyerim jest wirtualna przymierzalnia, która ułatwia użytkownikom dobranie odpowiedniego kształtu oprawek oraz wysuwa propozycje spośród dostępnych na stronie, podano w informacji.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz