Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

ITMagination przejęła firmę tworzącą interfejsy mobilne Maise

0
Podziel się:

ITMagination przejęła firmę tworzącą interfejsy mobilne Maise z Krakowa, podała spółka.

ITMagination przejęła firmę tworzącą interfejsy mobilne Maise

"To nasza pierwsza transakcja przejęcia, a także ważny krok w kierunku poszerzania oferty i doskonalenia jakości usług, który od dawna planowaliśmy. Chcemy, aby zespół zespół Maise został ciepło przyjęty i efektywnie wdrożony w model działania ITMagination. Obu stronom zależy na szybkim rozpoczęciu współpracy na najwyższych obrotach. Nie możemy się doczekać, gdy klienci i nasze zespoły zauważą pierwsze efekty synergii biznesowych i operacyjnych" - powiedział członek zarządu ITMagination Dawid Łaziński, cytowany w komunikacie.

Jest to pierwsza akwizycja, dzięki której spółka poszerzy portfolio świadczonych usług; klienci firmy będą otrzymywali wsparcie najwyższej jakości w zakresie User Interface i User Experience. Kwoty transakcji nie ujawniono.

"Cieszymy się, że dwie innowacyjne firmy z Polski ze wspólną wizją rozwoju będą zdobywać klientów na świecie. Dzięki ITMagination będziemy z większą łatwością docierać do klientów korporacyjnych. Uzyskamy także szansę na umacnianie pozycji na rynku software house'ów z silnym zapleczem UI/UX" - powiedział współzałożyciel i Lead Designer Maise Michał Sambora, cytowany w komunikacie.

ITMagination działa od 2008 roku i osiąga już 70% przychodów z kontraktów zagranicznych, a perspektywy na najbliższe lata zakładają dalszy wzrost udziału międzynarodowych klientów. Ponad 450 osób zatrudnionych w ITMagination świadczy szeroki zakres usług IT, skupiając się przede wszystkim na Innovation as a Service, tworzeniu oprogramowania na zamówienie i analizie danych.

Maise istnieje na rynku zaledwie 2 lata, ale dzięki doświadczeniu jej twórców, firma pozyskuje kontrakty na rynkach, na których prężnie rozwijają się innowacyjne rozwiązania dla branży finansowej. Główni klienci Maise pochodzą ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Azji.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)