Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
04.03.2020 15:05

KE wprowadziła cła antydumpingowe na niektóre produkty stalowe z Chin

Komisja Europejska zdecydowała o nałożeniu ostatecznych ceł antydumpingowych na niektóre produkty stalowe z Chin. Cła w mają obowiązywać od jutra przez okres pięciu lat, poinformowała Komisja. Wysokość ceł została ustalona na poziomie 50,3-66,4%.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Przywrócą one równe warunki działania dla europejskiego przemysłu stalowych kół jezdnych, który ucierpiał z powodu dumpingowego przywozu z Chin" - czytamy w komunikacie.

Dochodzenie w tej sprawie zostało wszczęte w lutym 2019 r. i dotyczyło chińskiego eksportu stalowych kół do samochodów osobowych, ciągników drogowych, przyczep ciągników drogowych, autobusów i pojazdów przeciwpożarowych.

Potwierdziło ono, że w 2018 r. Chińscy producenci dokonali wywozu do Unii ponad 2 mln stalowych kół jezdnych po cenach dumpingowych, co - jak zaznaczyła Komisja - doprowadziło do strat dla producentów europejskich i zagroziło około 3 tys. miejsc pracy w UE.

"Na tej podstawie Komisja postanowiła nałożyć ostateczne cła antydumpingowe, które zastąpią cła tymczasowe obowiązujące od października 2019 r." - czytamy dalej.

Wprowadzenie tych ceł antydumpingowych wpisuje się - jak zaznacza Komisja - w działania UE, mające na celu "zapewnienie uczciwych warunków dla producentów stali w UE". Dotychczas pory UE wprowadziła 52 środki ochrony handlu produktami stalowymi, z których 28 dotyczy produktów importowanych z Chin.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz