Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KGHM przekazuje 20 tys. litrów płynu do dezynfekcji placówkom medycznym

14
Podziel się

Warszawa, 31.03.2020 (ISBnews) - Fundacja KGHM Polska Miedź w ramach darowizny przekazuje 20 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji Nitrosept szpitalom, hospicjom i innym placówkom medycznym na terenie całej Polski, podał KGHM. 

KGHM przekazuje 20 tys. litrów płynu do dezynfekcji placówkom medycznym
bEqBwkth

"Pierwsze darowizny wyprodukowanego przez spółkę z grupy kapitałowej KGHM płynu już trafiły do personelu instytucji medycznych" - czytamy w komunikacie.

Do tej pory Polska Miedź wraz ze spółkami z grupy kapitałowej KGHM włączyła się m.in. w produkcję środków do dezynfekcji (specjalną linię technologiczną uruchomiła spółka NITROERG produkując płyn Nitrosept) czy produkcję maseczek i fartuchów i ochronnych (KGHM Zanam). Fundacja KGHM wsparła m.in. zakup respiratorów.

Do Polski trafił także pierwszy z transportów ze sprzętem medycznym zakupionym przez KGHM w Chinach. Lubińska spółka dokonała zakupu sprzętu medycznego o łącznej wartości przekraczającej 15 mln USD. W sumie przetransportowanych będzie 600 tys. masek medycznych, ponad 250 tys. kombinezonów, kilkadziesiąt tysięcy par gogli ochronnych oraz około 150 respiratorów. Sprzęt, który docelowo trafić ma do szpitali, przychodni oraz placówek innych służb sanitarnych, zostanie przekazany do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia, które będzie decydować o jego dokładnym przeznaczeniu, przypomniano.

bEqBwktj

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r.

bEqBwktK
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(14)
Johnny Cash
rok temu
KGHM czyli spółka państwowa daje nam konieczne środki do walki z epidemią, kolejna po LOT, czy PKO, moje pytanie dlaczego przed PiSem były tak przeraźliwie niedofinansowane???
Dobry deal
rok temu
Kraje azji wzorcowo poradziły sobie z covid19 właśnie dzięki zapasowi respiratorów. Tu się nie rozchodzi o wpływy, metody, stopień kontaminacji czy nawet gospodarkę a właśnie zaopatrzenie, ilość respiratorów.
Mongul
rok temu
A były takie asy co chciały oddać naszą polską miedź kanadzie... mam nadzieję, że teraz wszystkim autorom tego pomysłu jest zwyczajnie wstyd.
bEqBwktL
jelon
rok temu
państwówka ratuje sytuacje, ale wolnorynkowcy dalej będą szerzyć bzdury o tym, że wszystko państwowe to samo zło
Słowo klucz
rok temu
W ramach DAROWIZNY(!) to teraz kochani powiedzcie mi jakie darowizny przekazał jakikolwiek prywaciarz wolnorynkowiec? ja wam powiem, przekazał maseczki, 40 zł za sztukę na allegro. to jest jego darowizna.