Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
31.03.2020 16:32

KGHM przekazuje 20 tys. litrów płynu do dezynfekcji placówkom medycznym

Warszawa, 31.03.2020 (ISBnews) - Fundacja KGHM Polska Miedź w ramach darowizny przekazuje 20 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji Nitrosept szpitalom, hospicjom i innym placówkom medycznym na terenie całej Polski, podał KGHM. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Pierwsze darowizny wyprodukowanego przez spółkę z grupy kapitałowej KGHM płynu już trafiły do personelu instytucji medycznych" - czytamy w komunikacie.

Do tej pory Polska Miedź wraz ze spółkami z grupy kapitałowej KGHM włączyła się m.in. w produkcję środków do dezynfekcji (specjalną linię technologiczną uruchomiła spółka NITROERG produkując płyn Nitrosept) czy produkcję maseczek i fartuchów i ochronnych (KGHM Zanam). Fundacja KGHM wsparła m.in. zakup respiratorów.

Do Polski trafił także pierwszy z transportów ze sprzętem medycznym zakupionym przez KGHM w Chinach. Lubińska spółka dokonała zakupu sprzętu medycznego o łącznej wartości przekraczającej 15 mln USD. W sumie przetransportowanych będzie 600 tys. masek medycznych, ponad 250 tys. kombinezonów, kilkadziesiąt tysięcy par gogli ochronnych oraz około 150 respiratorów. Sprzęt, który docelowo trafić ma do szpitali, przychodni oraz placówek innych służb sanitarnych, zostanie przekazany do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia, które będzie decydować o jego dokładnym przeznaczeniu, przypomniano.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-04-2020

RacjonalnyPolakKGHM pokazuje jak wiele znaczą spółki Skarbu Państwa w tak ciężkim okresie

04-04-2020

HomerycznypasjonatKGHM spisał się na medal !

04-04-2020

Neutralny20 tyś litrów płynu dezynfekcyjnego ... To robi wrażenie. Dobrze,że KGHM jest w rękach Skarbu Państwa.

Rozwiń komentarze (14)