Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konfederacja Lewiatan powołała Radę ds. Zielonej Transformacji

0
Podziel się:

W Konfederacji Lewiatan rozpoczęła dziś działalność Rada ds. Zielonej Transformacji, podała organizacja.

Konfederacja Lewiatan powołała Radę ds. Zielonej Transformacji

"Powołaliśmy Radę ds. Zielonej Transformacji, aby aktywnie uczestniczyć w dyskusji nad ostatecznym kształtem rozwiązań w ramach Europejskiego Zielonego Ładu i reprezentować naszych członków na forum krajowym i unijnym" - powiedziała dyrektorka departamentu energii i zmian klimatu Konfederacji Lewiatan Dorota Zawadzka- Stępniak, cytowana w komunikacie.

Celem nowo powołanej Rady, która składa się z członków Konfederacji Lewiatan, będzie opiniowanie i konsultowanie regulacji oraz strategii wchodzących w skład Europejskiego Zielonego Ładu, w tym przygotowywanie ekspertyzy merytorycznej, wypracowywanie stanowisk, opinii do regulacji i strategii czy aktywna współpraca z administracją publiczną nad ostatecznym kształtem proponowanych rozwiązań.

"Popieramy zaproponowaną przez Komisję Europejską koncepcję Europejskiego Zielonego Ładu, która ma na celu bardziej efektywne wykorzystywanie zasobów i stopniowe przejście na niskoemisyjną gospodarkę o obiegu zamkniętym. Nowoczesne technologie, które są integralną częścią zielonego ładu, mogą stać się dodatkowym impulsem rozwojowym, zwłaszcza teraz w obliczu potężnego kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. Dzięki ambitnej polityce klimatycznej możemy nie tylko ratować nasze środowisko, ale także wspomóc gospodarki w wychodzeniu z zapaści" - skomentował prezydent Konfederacji Lewiatan Maciej Witucki.

Rok 2020 ma być kluczowy dla uzgodnienia wspólnych zasad realizacji Europejskiego Zielonego Ładu. Już w marcu br. ogłoszone zostały przez Komisję Europejską ważne projekty regulacji tj. nowe prawo klimatyczne, ale również strategia przemysłowa UE oraz Plan Działań na rzecz Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, a w III kwartale br. planowana jest publikacja odnowionej strategii zrównoważonego finansowania.

"Polska od dawna zabiega, żeby zielona transformacja była sprawiedliwa, a państwa mogły liczyć na wsparcie w finansowaniu różnych inwestycji. Apelujemy o solidarność i sprawiedliwość. Nie chcemy, aby ktokolwiek pozostał sam w przeprowadzaniu transformacji klimatycznej" - dodał minister klimatu Michał Kurtyka, który wziął udział w inauguracyjnym posiedzeniu Rady.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)