Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|
aktualizacja

Koniec najstarszego biura maklerskiego. CDM Pekao wchłonięte przez bank

1
Podziel się:

Od CDM Pekao zaczynała obycie z giełdą akcji większość indywidualnych inwestorów w Polsce. Teraz biuro znika. Formalnie, bo realnie nadal działa. Tyle, że pod nieco inną nazwą i już nie niezależnie. Jego struktury włączono w ramy Banku Pekao.

Centrala CDM Pekao SA.
Centrala CDM Pekao SA. (Wikimedia Commons CC BY, Adrian Grycuk (CC BY-SA 3.0 PL))

30 sierpnia nastąpiło prawne połączenie CDM Pekao z bankiem - podał Bank Pekao w komunikacie. Cała działalność CDM Pekao została przeniesiona do Domu Maklerskiego Pekao, działającego jako wydzielona jednostka organizacyjna w ramach banku.

CDM Pekao to jeden z najstarszych domów maklerskich, działających w Polsce. Uczestniczył w pierwszej sesji giełdowej w 1991 r. W początkach giełdy gromadził największą grupę inwestorów indywidualnych.
Dom Maklerski Pekao to następca prawny CDM, integrujący działalność maklerską, wraz z przejęciem obsługi. Kontynuować będzie obsługę klientów, a także rozwój oferty produktowej.

Ze strony klientów nie są wymagane żadne dodatkowe działania. Ich obsługa nie uległa zmianie. Będą mogli skorzystać z nowych produktów przewidzianych w bieżącym roku do wdrożenia w Banku Pekao (Dom Maklerski), jak również ze zintegrowanej obsługi na poziomie placówki bankowej, a docelowo - systemów zdalnych.

Zobacz też: Małe banki znikną z Polski? Prezes Peako mówi o konsolidacji sektora

- Planując integrację działalności maklerskiej w ramach grupy, szczególny nacisk położyliśmy na komfort naszych klientów. Z satysfakcją mogę powiedzieć, że założony cel został osiągnięty i mimo złożoności całego procesu udało się doprowadzić do sytuacji, że jest on dla klientów neutralny z punktu widzenia operacyjnego - powiedział Grzegorz Olszewski, członek zarządu Banku Pekao, nadzorujący działalność maklerską.

Projekt ma na celu wzmocnienie pozycji Banku Pekao poprzez budowę silnego, zintegrowanego centrum kompetencji inwestycyjnych oraz większą dostępność usług. Oferta maklerska będzie uzupełnieniem propozycji bankowych.

- Połączenie CDM Pekao i DM Pekao to zamknięcie kolejnego etapu tego strategicznego dla naszego banku procesu - dodał Olszewski. - W czerwcu br. Dom Maklerski Pekao przejął obsługę rachunków maklerskich od Domu Inwestycyjnego Xelion, w sierpniu zintegrowaliśmy działalność CDM Pekao - tym samym konsolidując obsługę klientów indywidualnych na rynku maklerskim w Domu Maklerskim Pekao.

Według jego słów, wkrótce DM Pekao rozszerzy zakres swoich kompetencji odpowiednio do uzyskanych nowych licencji, m.in. o obsługę klientów instytucjonalnych oraz działalność w zakresie animacji rynku i emitentów.

- Planujemy, aby oferta trafiła do wszystkich segmentów klientów jeszcze w tym roku - mówi Olszewski.

Połączonym domem maklerskim pokieruje Piotr Kozłowski, dotychczasowy dyrektor DM Pekao i Członek Zarządu CDM Pekao w latach 2009-2018.

Po zakończeniu procesu integracji działalności maklerskiej w grupie Pekao nadal funkcjonować będą dwa podmioty, które się tym zajmują. Oprócz Domu Maklerskiego Pekao usługi w obszarze bankowości inwestycyjnej świadczyć będzie Pekao Investment Banking, a Dom Inwestycyjny Xelion skoncentruje się na usługach pośrednictwa, doradztwa inwestycyjnego oraz oferowania instrumentów finansowych poprzez własną sieć doradców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
Kroolik
3 lata temu
Przecież to jest czysto techniczna zmiana. Czym się tutaj podniecać?