Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
ANA
|

Koronawirus w Polsce. Chcą testować Covid Detector na Lotnisku Chopina

5
Podziel się:

ML System podpisała z Przedsiębiorstwem Państwowym "Porty Lotnicze" list intencyjny dotyczący wykorzystania urządzenia Covid Detector służącego do wykrywania koronawirusa z oddechu. Porty Lotnicze zadeklarowały możliwość rozpoczęcia testów urządzenia na terenie Lotniska Chopina w Warszawie.

Koronawirus w Polsce. Chcą testować Covid Detector na Lotnisku Chopina
Koronawirus w Polsce. PP Porty Lotnicze chcą testować Covid Detector na Lotnisku Chopina. (Wikimedia Commons, Adrian Grycuk)

List intencyjny stanowi wyraz woli stron podjęcia ze sobą współpracy, a jej szczegółowe zasady zostaną dopiero ustalone.

Nawiązanie współpracy uzależnione jest m.in. od uzyskania przez ML System, producenta urządzenia, dokumentów niezbędnych do zastosowania Covid Detector jako wyrobu medycznego.

Na razie wszyscy zainteresowani czekają na wyniki testów skuteczności urządzenia. Testy, które prowadzone były przez Centrum Medyczne Medyk w Rzeszowie, zostały już zakończone. Teraz ML System czeka na raport z badań. Obecnie trwa opracowywanie zebranych danych.

Zobacz także: Rząd przedstawi plan odmrażania. Obejmie 2-3 miesiące

Kiedy w lutym Covid Detector przeszedł do kolejnej fazy testów, zakład producenta w Zaczerniu koło Rzeszowa odwiedził z tej okazji prezydent Andrzej Duda. Inwestorzy zareagowali entuzjazmem - kurs akcji ML System, w ciągu jednego dnia poszedł w górę o 20 proc.

Firma ML System weszła w branżę medyczną po wybuchu pandemii. Jej flagowy produkt to nie urządzenia medyczne, lecz BIPV, czyli fotowoltaika zintegrowana z budynkiem.

Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze” (PPPL) – polskie przedsiębiorstwo państwowe zajmujące się budową, modernizacją i eksploatacją lotnisk prowadzące m.in. obsługę naziemną samolotów na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(5)
toms
3 lata temu
No ciekawe jaka jest skuteczność. Jak wracałem enterem z zagranicznego wypadu to miałem robiony na Okęciu test i wcale nie czekałem długo na wynik tyle że samo badanie nie należy do najprzyjemniejszych.
ekhm
3 lata temu
Przecież to jedna wielka lipa. Napędzamy kurs akcji? Spektroskopia rozproszeniowa = Raman. Nie ma tym nic magicznego i technologia ta NIE nadaje się do wykrywania wirusa z oddechu.
Xmix
3 lata temu
__REWOLUCJA__
Xmix
3 lata temu
to będzie __REWOLUCJA__ i to nie tylko na Covid. Każdemu radzę poczytać jak dokładnie to funkcjonuje. Tak naprawdę cały test na Covid-19 to już tylko oprogramowanie. Będzie mutacja? Wystarczy wgrać update i wykrywa! Bo tu chodzi o uniwersalny wykrywacz. Tym samym urządzeniem można by wykryć też inne wirusy, pewnie też raka, i wiele związków chemicznych. Know-How w dziedzinie nanotechnologii i analizy własnych produktów okazał się przydatny w medycynie. Na całym świecie jedynie nieliczne inne firmy robią coś w tej dziedzinie a tu chodzi naprawdę o rewolucję w diagnostyce.
brr
3 lata temu
A w toaletach detektor covit od poziomu w moczu też zainstalują ????