Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kredyt Inkaso będzie dochodzić roszczeń od niektórych byłych członków zarządu 

0
Podziel się:

Warszawa, 29.11.2019 (ISBnews) - Zarząd Kredyt Inkaso podjął się realizacji wieloetapowych działań mających na celu dochodzenie roszczeń na drodze cywilnej od niektórych byłych członków zarządu spółki oraz podmiotów powiązanych z tymi osobami, podała spółka. 

Kredyt Inkaso będzie dochodzić roszczeń od niektórych byłych członków zarządu 

"Podjęcie działań przez spółkę ma związek ze zidentyfikowaniem transakcji w zakresie obrotu wierzytelnościami mających miejsce głównie na rynku rumuńskim w latach 2015-2016 pomiędzy spółkami oraz podmiotami trzecimi współdziałającymi z niektórymi byłymi członkami zarządu spółki, a funduszami z grupy kapitałowej spółki, powodującymi w ocenie spółki, uszczuplenia przychodu zarówno spółek zależnych, jak i całej grupy kapitałowej spółki" - czytamy w komunikacie.

Kredyt Inkaso podało również, że dochodzenie roszczeń ma na celu odzyskanie od tych osób i podmiotów środków pieniężnych, które w innym wypadku powiększyłyby przychody spółek zależnych, jak i skonsolidowany przychód grupy kapitałowej spółki.

"Działania spółki mają również związek z naruszeniem przez niektórych byłych członków zarządu spółki zakazu prowadzenia działalności konkurencyjnej" - czytamy także.

Kredyt Inkaso to firma zarządzającą portfelami wierzytelności. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)