Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Liczba terminali w ramach Programu Polska Bezgotówkowa przekroczyła 150 tys.

1
Podziel się:

W ramach Programu Polska Bezgotówkowa zostało zainstalowanych już ponad 150 tys. terminali płatniczych w całej Polsce, poinformowała Fundacja Polska Bezgotówkowa. Wśród beneficjentów Programu są mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, jak i podmioty administracji publicznej.

Liczba terminali w ramach Programu Polska Bezgotówkowa przekroczyła 150 tys.

"Liczba akceptantów biorących udział w Programie wzrasta z miesiąca na miesiąc, co pokazuje, że rynek nadal jest daleki od nasycenia, a dzięki Fundacji korzyści z płatności bezgotówkowych może odnosić coraz szersze grono podmiotów" - powiedział prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa Mieczysław Groszek, cytowany w komunikacie.

Największym nasyceniem terminalami z Programu Polska Bezgotówkowa cieszą się województwa: pomorskie, dolnośląskie, małopolskie, mazowieckie i wielkopolskie, gdzie na każde 100 tys. mieszkańców przypada od 370 do 400 terminali. W innych województwach, przykładowo kujawsko-pomorskim, podlaskim, świętokrzyskim, lubuskim, lubelskim i podkarpackim zainstalowano od 260 do 336 terminali na 100 tys. mieszkańców, podano w materiale.

"Na zainteresowanie terminalami mają wpływ poziom urbanizacji regionu, ruch turystyczny oraz liczba funkcjonujących w nim mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw" - skomentował Groszek.

"Nasze badania pokazują też, że ponad połowa nowych użytkowników terminali zanotowała wzrost obrotów, co oznacza, że oferowanie klientom możliwości wyboru sposobu płatności jest realną szansą wzrostu sprzedaży. Dlatego też ponad 95% przedsiębiorców poleciłaby posiadanie terminala innym przedsiębiorcom" - dodał.

Do najpopularniejszych branż, biorących udział w Programie Polska Bezgotówkowa należą sklepy odzieżowe, spożywcze i inne sklepy detaliczne, restauracje, a także zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Coraz częściej po terminal sięgają drobni usługodawcy, którzy dotychczas nie byli przekonani do płatności bezgotówkowych. Zwykle wprowadzają oni możliwość płatności kartą za namową klientów, którzy cenią sobie wygodę transakcji bezgotówkowych. Przy podjęciu decyzji ważne są również rekomendacje innych przedsiębiorców, którzy chwalą sobie szybkość obsługi i dostrzegają wyższe obroty po wprowadzeniu możliwości płatności kartą, podano też w komunikacie.

Do Programu Polska Bezgotówkowa mogą zgłaszać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy posiadający maksymalnie 5 placówek detalicznych, którzy chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych za swoje towary i usługi, a w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowali płatności bezgotówkowych. Detalista może otrzymać maksymalnie trzy terminale, w tym jeden terminal mPOS. Dla każdego terminala okres dofinansowania jest liczony przez 12 miesięcy osobno, od momentu jego instalacji.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Nowoczesny
5 lata temu
I bardzo dobrze. Tylko średniowieczni Janusze płacą gotówką i to grubymi i przez nich są kolejki, bo jest problem z wydaniem reszty. Powinniśmy dążyć do pełnej dostępności płatności kartą.