Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chemia
09.04.2019 12:00

Lotos Asfalt sprzedał do dziś 11 mln ton asfaltów

Lotos Asfalt - spółka zależna Grupy Lotos - sprzedał do dziś 11 mln ton asfaltów, w tym około 2 mln ton  asfaltów modyfikowanych Modbit, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Dzięki naszym klientom wprowadziliśmy jako pierwsi w Polsce szereg usług z zakresu obsługi, koncentrując się na sprzedaży do klienta końcowego. Zbudowaliśmy logistykę dostaw do klientów zapewniając im ciągłość i terminowość. Dzięki temu potrafiliśmy sprostać wyzwaniom związanym z kumulacją inwestycji drogowych" - powiedział prezes Cezary Godziuk, cytowany w komunikacie.

Asfalty modyfikowane Modbit znajdują zastosowanie przy budowie prawie wszystkich autostrad i dróg szybkiego ruchu w Polsce oraz przy budowie lotnisk.

"Sprzedajemy ich dwukrotnie więcej niż nasz największy konkurent. Jako jedyni w Polsce wprowadziliśmy do produkcji asfalty modyfikowane miałem gumowym Modbit CR. Nasze asfalty wysokomodyfikowane Modbit HIMA pozwalają na budowę dróg długowiecznych o trwałości nawet do 50 lat" - powiedział prezes.

Lotos Asfalt utworzono 1 kwietnia 2004 r.

W marcu Grupa Lotos informowała ISBnews, że przewiduje szczyt inwestycyjny w projektach drogowych na okres 2019-2021, wobec czego w kolejnych latach spółka prognozuje wzrost zapotrzebowania na asfalt.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 30,2 mld zł w 2018 r.

Tagi: chemia, farmacja, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz