Notowania

technologie
14.03.2019 13:13

mBank uruchomił testową 'piaskownicę; dla deweloperów

Warszawa, 14.03.2019 (ISBnews) - mBank uruchomił - zgodnie z zapisami unijnej dyrektywy PSD2 - testową "piaskownicę" (sandbox) dla deweloperów. Dzięki testowemu środowisku API, potencjalni partnerzy banku mogą przetestować połączenie z jego systemami informatycznymi, podał mBank. Operatorem sandboksa mBanku jest spółka z grupy kapitałowej - mElements.

Podziel się
Dodaj komentarz

"mBank udostępnił sandbox zgodnie z zapisami unijnej dyrektywy PSD2. Jest to specjalny system informatyczny przeznaczony dla deweloperów z tzw. podmiotów trzecich. TPP (Third-Party-Provider) to podmioty rynku finansowego, które w przyszłości będą mogły wykorzystywać systemy banków, aby za ich pośrednictwem świadczyć alternatywne usługi, np. inicjować płatności lub agregować informacje o transakcjach klienta. W ramach 'piaskownicy' firmy te mogą sprawdzić funkcjonalność API (Application Programming Interface, czyli Interfejs Programowania Aplikacji), aby przygotować się do produkcyjnego wdrożenia tych usług" - czytamy w komunikacie. 

Z "piaskownicy" korzystać mogą nie tylko podmioty certyfikowane, ale również takie, które złożenie wniosku mają przed sobą. Rozwiązanie współtworzyła firma mElements, specjalizująca się w rozwiązaniach opartych na API.

mBank oferuje testowanie swojego sandboksa nie tylko podmiotom, które uzyskały już specjalny certyfikat, ale także tym, które dopiero na niego czekają. Środowisko dostępne jest również dla firm, które takiego wniosku jeszcze nie złożyły, ale z perspektywy banku prowadzą ciekawą i innowacyjną działalność.

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW od 1992 r. Aktywa razem banku wyniosły 145,75 mld zł na koniec 2018 r.

 

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz