Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Moody's podniósł ratingi Banku Millennium do Baa2, perspektywa stabilna

0
Podziel się:

Moody's Investors Service podniósł depozytowe ratingi długoterminowe Banku Millennium do Baa1 z Baa2, podała agencja. Perspektywę ratingów zmieniono się na stabilną z pozytywnej.

Moody's podniósł ratingi Banku Millennium do Baa2, perspektywa stabilna
bEKsDdLV

"Jednocześnie podwyższono bazową ocenę kredytową BCA i ocenę skorygowaną BCA do poziomu baa3 z baa1, a długoterminową ocenę ryzyka kontrahenta (CR Assessment) do A3(cr) z Baa1(cr) i długoterminowe ratingi ryzyka kontrahenta (CRR) do A3 z Baa1" - czytamy w komunikacie.

Moody's potwierdził też ratingi krótkoterminowych depozytów Prime-2 banku, krótkoterminową ocenę CR Assessment Prime-2(cr) i krótkoterminowych CRR Prime-2.

"Działania w zakresie ratingu zostały podjęte w związku z ratingiem spółki dominującej Banco Comercial Portugues, S.A. w dniu 1 kwietnia 2019 r." - czytamy dalej.

bEKsDdLX

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii.

bEKsDdMy
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)