Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
24.06.2020 12:08

Movie Games planuje debiut gry 'Lust From Beyond' w najbliższych miesiącach

Movie Games planuje debiut gry "Lust From Beyond" w najbliższych miesiącach i chce powtórzyć sukces gry "Drug Dealer Simulator" (DDS), poinformował prezes Mateusz Wcześniak. Spółka rozważa przejście na główny rynek GPW.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Premiera gry 'Lust From Beyond' to najbliższe miesiące. Dopinamy marketing i mamy już w głowie konkretną datę premiery i całe działanie marketingowe, które chcemy powtórzyć z działań zrealizowanych w przypadku gry 'DDS'" - powiedział Wcześniak podczas wideokonferencji GPW Innovation Day.

Prezes poinformował, że spółka ma już dokładny plan produkcji i wydań gier w tym i w kolejnym roku.

"My już teraz wiemy co będziemy produkować w tym roku i wiemy dokładnie co będziemy produkować w 2021 r. [...] Plany przejścia na główny rynek GPW są i rozpoczęliśmy takie działania już w zeszłym roku. Dopiero jednak po wydaniu DDS uważam, że jesteśmy gotowi na taki ruch z konkretnym planem rozwoju na przyszłość. Ten czas naszych notowań na NewConnect został wykorzystany przez nas bardzo dobrze" - powiedział Wcześniak.

Dodał, że spółka wcześniej zapowiadała produkcję 10 gier rocznie. "Teraz możemy mówić nie tylko o podwojeniu tej liczby, ale nawet więcej" - wskazał prezes.

Podkreślił, że spółka nie ma aspiracji produkowania gier z bardzo dużymi budżetami. "My się dobrze czujemy w budżetach po kilkaset tysięcy złotych" - dodał.

Spółka liczy także na rozwój działalności w Rumunii poprzez spółkę zależną Mill Games.

"Na rynek rumuński wchodzimy z bardzo ciekawą ofertą, a nie ma tam teraz większej konkurencji. Będziemy także korzystać z doświadczenia całego PlayWay'a" - powiedział Wcześniak.

Prezes zapowiedział także dalszy rozwój gry "Drug Dealer Simulator" (DDS).

"Jest plan potężnego rozwoju uniwersum gry 'DDS', jak i dodatków. Będzie druga część tej gry, ale najpierw będzie zbudowane właśnie uniwersum, które daje nam ogromne możliwości" - dodał prezes.

Spółka nie planuje także sprzedaży swoich udziałów w spółce Drago Entertainment.

"Nie ma planów sprzedaży akcji Drago. Jesteśmy wydawcą dla ich gier i nie jest to na pewno dla nas krótkoterminowa inwestycja" - podkreślił.

W połowie czerwca Drago Entertainment poinformował, że planuje debiut na rynku NewConnect w drugiej połowie br. i finalizuje procesu przekształcenia w spółkę akcyjną.

Movie Games jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Aleksego Uchańskiego i Mateusza Wcześniaka. Inwestorami w spółce są PlayWay - producent i wydawca gier komputerowych notowany na GPW w Warszawie oraz Fundusz Stabilnego Rozwoju. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły deweloperskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, małopolskim i na Śląsku. Spółka debiutowała na NewConnect w grudniu 2018 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz