Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
02.03.2020 12:27

MR: Mały ZUS plus obejmuje już 268 tys. przedsiębiorców

Od początku lutego do Małego ZUS-u Plus zgłosiło się ponad 111 tys. przedsiębiorców, co oznacza, że z ulgi będzie mogło skorzystać łącznie ponad 268 tys. z nich, poinformowało Ministerstwo Rozwoju. Prawo do obniżonych składek miało według szacunków resortu około 320 tys. przedsiębiorców.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Poniedziałek jest ostatnim dniem, kiedy można zgłosić się do nowej ulgi. Dzięki niej można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych miesięczne" - przypomniał resort.

Mały ZUS Plus wszedł w życie 1 lutego 2020 r. Przed zmianami z ulgi mógł skorzystać przedsiębiorca, którego ubiegłoroczny przychód nie przekraczał 30-krotności minimalnego wynagrodzenia, czyli 67,5 tys. złotych. Od początku lutego kwota ta wzrosła do 120 tys.

"Od lutego w Małym ZUS-ie Plus zmienił się sposób obliczania składek. Teraz kwota składek zależy od dochodu, a nie jak wcześniej od przychodu. Podstawą wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne jest połowa przeciętnego miesięcznego dochodu uzyskanego z działalności w poprzednim roku" - podano w komunikacie.

Nie zmienił się za to sposób obliczania minimalnej i maksymalnej podstawy wymiaru składek. Podstawa wymiaru składek nadal musi się mieścić pomiędzy 30% minimalnego wynagrodzenia krajowego, a 60% prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia (czyli w 2020 roku między 780 zł a 3136,2 zł).

Do wyliczenia nowej podstawy wymiaru składek za luty służy przedsiębiorcy kalkulator Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na stronie eSkladka.pl. Od lutego zawiera on dane potrzebne do obliczeń na Małym ZUS-ie po zmianach.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz