Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MRPiT: Spadek PKB w 2020 r. może sięgnąć ok. 3%, o jego skali zdecyduje IV kw.

0
Podziel się

Spadek PKB może wynieść ok. 3% r/r w całym 2020 roku, jednakże decydujący będzie stan gospodarki w IV kw. br, poinformował wiceminister rozwoju, pracy i technologii Robert Tomanek.

MRPiT: Spadek PKB w 2020 r. może sięgnąć ok. 3%, o jego skali zdecyduje IV kw.
bDzwGASt

"Wg @GUS_STAT polski PKB w III kw. spadł o -1,5%. W #UE lepsza była tylko Litwa. Dane kwartał do kwartału wskazują na wzrost o 7,9% (sa). To efekty #TarczaAntykryzysowa. W skali całego 2020 oczekujemy spadku PKB o ok. -3%, ale decydujący będzie IV kw. - min. Robert #Tomanek" - czytamy na koncie Twitter.

Według Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) Produkt Krajowy Brutto (niewyrównany sezonowo, ceny stałe średnioroczne roku poprzedniego) spadł o 1,5% r/r w III kw. 2020 r. wobec 8,4% spadku r/r w poprzednim kwartale. Według szybkiego szacunku (opublikowanego w połowie sierpnia), spadek PKB w tym ujęciu w III kw. br. wyniósł 1,6%. W III kwartale 2020 r. PKB wyrównany sezonowo (w cenach stałych przy roku odniesienia 2015) zwiększył się realnie o 7,9% w porównaniu z poprzednim kwartałem i był niższy niż przed rokiem o 1,8%.

bDzwGASW
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)