Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
09.03.2020 12:52

MZ: Liczba zarażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do szesnastu

Do szesnastu wzrosła liczba zarażonych koronawirusem w Polsce, poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Podziel się
Dodaj komentarz

Stan dwojga pacjentów (pacjenta we Wrocławiu i pacjentki w Szczecinie) określany jest jako ciężki. Ministerstwo Zdrowia oczekuje przyrostu liczby zachorowań w najbliższych dniach.

"Szpitale są w pełnej gotowości. Mamy plany powiększenia bazy łóżkowej dwukrotnie, jeśli będziemy tego potrzebowali " - poinformował Szumowski na konferencji. Zaapelował do pacjentów, którzy wracają z miejsc zagrożonych epidemią o monitorowanie swojego stanu zdrowia.

Według ostatnich danych Ministerstwa Zdrowia, w związku z podejrzeniem koronawirusa hospitalizowanych są 168 osób, 932 zostało objętych kwarantanną, a 7 122 - nadzorem epidemiologicznym. Czas inkubacji wirusa wynosi do 14 dni, szczególnie narażone są osoby starsze.

"Apeluję do wszystkich o bardzo dużą wrażliwość i opiekę nad osobami starszymi. Osoby starsze proszę o ograniczenie aktywności, trzymanie się z dala od potencjalnych miejsc, gdzie może dojść do zakażenia" - powiedział Szumowski. "Ważne jest, żeby nie opuszczać miejsca kwarantanny. Chrońmy swoich bliskich, siebie i innych dookoła. Jeśli jesteśmy w kwarantannie nie wychodźmy na zakupy, do sklepu itd. To jest zakazane" - zaznaczył.

Polskie laboratoria mogą diagnozować dziennie do 2000 próbek na obecność koronawirusa. Są to Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego-Państwowy Zakład Higieny w Warszawie, Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie, oraz wojewódzkie stacje sanitarno-epidemiologiczne w Olsztynie, Wrocławiu, Gdańsku, Rzeszowie, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Kielcach, Łodzi i Poznaniu.

Dotychczas na świecie zanotowano ponad 111 tys. potwierdzonych przypadków zachorowania na koronawirusa w 109 krajach. Najwięcej w Chinach (ponad 80,7 tys.), Włoszech (ponad 7,3 tys.), Korei Płd. (ponad 7,4 tys.) i Iranie (ponad 6,5 tys.).

Wśród innych państw europejskich niezwykle szybko wirus rozprzestrzenia się we Francji (1 209 potwierdzonych zachorowań), Niemczech (1 151 zachorowania), Hiszpanii (911 zachorowań), Wielkiej Brytanii (280 zachorowania) i Niderlandach (265).

Spośród dotychczas zarażonych 3,8 tys. osób zmarło, w tym 366 osób we Włoszech, 19 osób we Francji i 25 w Hiszpanii. Wyzdrowiało ponad 62 tys. zarażonych.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz