Notowania

technologie
07.05.2019 13:15

Orange Polska złożyło wniosek do UOKiK ws. przejęcia BlueSoft

Orange Polska złożyło wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad BlueSoft, podał Urząd. 

Podziel się
Dodaj komentarz

Wniosek wpłynął 30 kwietnia br., sprawa jest w toku.

"Zgłaszany zamiar koncentracji dotyczy przejęcia kontroli przez Orange Polska S.A. oraz kontrolowane przez nią podmioty nad Blue Soft sp. z o.o. oraz pośrednio nad kontrolowaną przez BlueSoft spółką Essembli sp. z o.o. W wyniku koncentracji Orange nabędzie 100% udziałów w kapitale zakładowym BlueSoft" - czytamy w komunikacie.

BlueSoft oraz Essembli działają na rynku sprzedaży rozwiązań i usług IT, z kolei Grupa Orange Polska działa na wielu rynkach właściwych związanych ze świadczeniem usług telekomunikacyjnych, a za pośrednictwem należącej do grupy spółki Integrated Solutions także na rynku sprzedaży rozwiązań infrastruktury i usług IT.

W wyniku koncentracji Grupa Orange Polska nabędzie nowe technologie, produkty i kompetencje IT, co umożliwi lepszą i pełniejszą obsługę dotychczasowych klientów Grupy Orange Polska, a także co doprowadzi do uzyskania synergii biznesowych.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz