Notowania

chemia
09.05.2019 11:15

Orlen 'nie powiedział ostatniego słowa' w obszarze dywersyfikacji dostaw ropy

PKN Orlen "nie powiedział jeszcze ostatniego słowa" w zakresie dywersyfikacji dostaw ropy, poinformował prezes koncernu Daniel Obajtek. Nie chciał jednak zdradzić, z jakich nowych kierunków może popłynąć ropa dla Orlenu.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Dywersyfikację dostaw robimy bardzo dynamicznie, już 50% ropy przerabianej w zakładzie w Płocku pochodzi spoza Rosji, a to nie jest nasz ostatni krok" - powiedział Obajtek w trakcie uroczystości przekazania Krajowej Administracji Skarbowej 15 samochodów.

Zastrzegł, że nie wszystkie działania w tym obszarze spółka komunikuje przed zakończeniem negocjacji i podpisaniem umów.

"Od nawiązania pierwszego kontaktu [z potencjalnym dostawcą] do podpisania umowy nawet przy błyskawicznie przyspieszonym trybie mija około pół roku" - podkreślił szef koncernu.

Obajtek zaznaczył jednocześnie, że spółka nadal będzie współpracować ze swoimi partnerami ze Wschodu.

"Ta sytuacja dowodzi jedynie, że w Polsce powinna być jedna firma naftowa i nasze działania związane z połączeniem z Grupą Lotos są słuszne" - dodał.

Pod koniec kwietnia prezes PKN Orlen mówił, że już teraz w przypadku zakładu w Płocku 50% przerabianej ropy pochodzi spoza Rosji, a spółka jest przygotowana do sprowadzania nowych gatunków surowca  i mieszania ich z dotychczasowymi.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

 

Tagi: chemia, farmacja, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-05-2019

abwx bisRopa z własnych złóż za tania dla Orlenu! (Karlino, Krosno Odrzańskie) Konieczne kosztowne wydobycie poprzez platformę wiertniczą na Bałtyku. Lotos … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)