Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PCM III ma zgodę UOKiK na przejęcie Prime Car Management 

0
Podziel się:

Warszawa, 20.03.2019 (ISBnews) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu kontroli nad Prime Car Management (PCM) przez Pollen Street Capital III (PCM III), co oznacza ziszczenie się warunku prawnego wezwania, podał pośredniczący w wezwaniu Pekao Investment Banking.

PCM III ma zgodę UOKiK na przejęcie Prime Car Management 

PSC III, LP - fundusz zarządzany przez Pollen Street Capital Limited, ogłosił 20 lutego br. wezwanie na 100% akcji Prime Car Management (PCM) po cenie 20 zł za akcję. Podmiotem nabywającym akcje ma być PSC Bidco Limited. 25 lutego PSC III, LP zdecydował o podniesieniu ceny w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji PCM do 23,25 zł.

W lutym PKO Leasing podjął decyzję o nienabywaniu akcji Prime Car Management (PCM) w związku z nieziszczeniem się niektórych warunków w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji. Wcześniej trzeci podmiot zainteresowany PCM - Hitachi Capital Polska - poinformował o nienabywaniu akcji w wezwaniu.

Pollen Street Capital Limited jest zarządzającym aktywami należącym do Grupy Pollen Street Capital oraz globalną spółką zarządzającą inwestycjami w aktywa alternatywne, skoncentrowaną na inwestycjach w sektorze finansowym i usług dla biznesu. Spółka została utworzona w 2013, a obecnie zarządza aktywami o wartości ponad 2,5 miliarda GBP brutto w ramach private equity i strategii kredytowych.

Grupa Masterlease jest niezależnym podmiotem świadczącym w Polsce usługi leasingowe i usługi zarządzania flotą, tj. car fleet management. Jednostką dominująca grupy jest notowana na GPW od 2014 r. Prime Car Management (PCM).

Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)