Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PERN przekazał dodatkowe 250 tys. zł na walkę z koronawirusem

0
Podziel się

Warszawa, 26.03.2020 (ISBnews) - Fundacja Grupy PERN przekazała 250 tys. zł. Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu w Płocku, jako element wsparcia tej jednostki w walce z koronawirusem, podała spółka. Dzięki temu szpital będzie mógł kupić 8,5 tys. sztuk jednorazowych masek ochronnych.

PERN przekazał dodatkowe 250 tys. zł na walkę z koronawirusem
bDKcjDsl

To kolejna kwota przekazana przez PERN w ramach zaangażowania w powstrzymywanie epidemii. Wcześniej fundacja przekazała służbie zdrowia ponad 1 mln zł, poinformowano.

Z puli przekazanej do tej pory szpitalom zostały zakupione m.in. defibrylatory, dekontaminatory, aparaty EKG, ale także dodatkowe komplety łóżek i pościeli, łóżek do intensywnej terapii czy pomp infuzyjnych strzykawkowych, podano również.

PERN, jako strategiczna spółka wchodząca w skład infrastruktury krytycznej dostosowuje swoje procedury do sytuacji epidemiologicznej. Celem jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego państwa i utrzymanie ciągłości działania, podkreślono.

bDKcjDsn

"Firma wprowadziła szereg dodatkowych procedur, których celem jest ograniczenie dostępu do obiektów PERN, by minimalizować zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się epidemii. Weryfikuje i aktualizuje na bieżąco plany ciągłości działania. Jednocześnie prowadzi działania prewencyjne i komunikacyjne. Wszyscy pracownicy spółki, których fizyczna obecność w pracy nie jest konieczna pracują zdalnie z wykorzystaniem narzędzi elektronicznych" - czytamy w komunikacie.

Dodatkowo PERN przekazał wytyczne dotyczące bezpieczeństwa związanego z sytuacją epidemiologiczną wszystkim wykonawcom realizującym inwestycje na terenie obiektów spółki, podsumowano.

PERN to krajowy lider logistyki naftowej i wiodący podmiot w zakresie magazynowania ropy naftowej i paliw płynnych oraz transportu rurociągowego ropy naftowej i paliw. Przychody spółki wyniosły 1,38 mld zł w 2018 roku.

bDKcjDsO
Źródło:
KOMENTARZE
(0)