Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PGG chce wprowadzić ograniczenie czasu pracy w wymiarze do 20% na 3 mies.

1
Podziel się

Polska Grupa Górnicza (PGG) zamierza uruchomić pakiet działań osłonowych w spółce, w tym wprowadzić na 3 miesiące ograniczenie czasu pracy w wymiarze do 20%, podała spółka. 

PGG chce wprowadzić ograniczenie czasu pracy w wymiarze do 20% na 3 mies.
bErAILfp

Zarząd PGG zorganizował telekonferencję z przedstawicielami związków zawodowych działających w spółce. Podczas spotkania przedstawicielom strony społecznej zaproponowano zawarcie porozumienia umożliwiającego skorzystanie z ustawy antykryzysowej, podano.

"Polska Grupa Górnicza chce wprowadzić na trzy miesiące ograniczenie czasu pracy w wymiarze do 20%. Polegać ma ono na wyłączeniu produkcji w jednym dniu tygodnia w kopalniach PGG. Ruch zakładów górniczych w tym czasie ma odbywać się tak samo, jak w dniach wolnych od pracy" - poinformowała PGG na swoim koncie na Twitterze.

W tym czasie wynagrodzenie pracowników zostałoby zmniejszone o 20% proporcjonalnie do zmniejszonego czasu pracy.

bErAILfr

"Pozwoli to ubiegać się spółce o dofinansowanie w ramach tarczy antykryzysowej w wysokości ok. 70 mln zł" - podano.

Jednym z instrumentów, proponowanych w tzw. tarczy antykryzysowej - pakiecie działań osłonowych dla przedsiębiorcow, narażonych na straty z powodu epidemii koronawirusa jest możliwość dofinansowania do wynagrodzeń pracowników do wysokości 40% przeciętnego wynagrodzenia.

Polska Grupa Górnicza jako spółka celowa powstała w celu przejęcia majątku i zobowiązań Kompanii Węglowej. 1 kwietnia 2017 r. została podpisana umowa sprzedaży na rzecz PGG Sp. o.o. przedsiębiorstwa KHW S.A., w skład którego wchodzą Kopalnia Węgla Kamiennego "Mysłowice-Wesoła", Kopalnia Węgla Kamiennego "Murcki-Staszic", Kopalnia Węgla Kamiennego "Wujek" oraz Kopalnia Węgla Kamiennego "Wieczorek", a także udziały w Śląskim Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. w Katowicach. 29 grudnia 2017 r. PGG sp. z o.o. przekształciła się w spółkę akcyjną.

bErAILfS
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Szalona
rok temu
Będą pracować za marne grosze nie dość że 20%chcą obniżyć pensje to jeszcze dzień zabrać i tymi ochlapami rachunki zapłacą dzieci wykarmia