Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PGNiG odkryło złoże gazu na Podkarpaciu. Roczne wydobycie liczone w milionach

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) dokopało się do gazu i to nawet dużych złóż surowca. W gminie Wiązownica w powiecie jarosławskim rocznie może być produkowane około 5 mln metrów sześciennych gazu ziemnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Jerzy Kwieciński stoi na czele PGNiG.

Sukcesem zakończyły się prace wiertnicze PGNiG. Spółka odkryła spore złoże gazu. Odwiert rozpoznawczy "Zapałów-3K" jest zlokalizowany w miejscowości Wólka Zapałowska w gminie Wiązownica na Podkarpaciu.

W trakcie testów produkcyjnych uzyskano z niego gaz w ilościach uzasadniających przemysłową eksploatację - wskazują przedstawiciele PGNiG. Specjaliści szacują, że wydajność odwiertu wyniesie około 5 mln metrów sześciennych wysokometanowego gazu ziemnego rocznie.

mBank webinar: Jak w 48 h zacząć sprzedawać przez internet?

- To potwierdzenie, że ten region ma wciąż duży potencjał, jeśli chodzi o rozwój krajowego wydobycia gazu. Dzięki naszemu doświadczeniu i umiejętnościom, jesteśmy w stanie budować bezpieczeństwo energetyczne kraju w oparciu o eksploatację własnych zasobów - podkreśla prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.

Wybór lokalizacji otworu "Zapałów-3K" poprzedzony został dokładną analizą archiwalnych informacji geologiczno-geofizycznych. Dane zebrane w trakcie wiercenia odwiertu posłużą teraz do oszacowania zasobności nowego złoża i zaplanowania kolejnych prac w tym rejonie, aby optymalnie wykorzystać jego potencjał.

Odwiert "Zapałów-3K" znajduje się na większym terenie Lubaczów-Zapałów, gdzie PGNiG poszukuje złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. Koncesja, która przyznaje PGNiG wyłączność na prowadzenie prac poszukiwawczych i eksploatację złóż węglowodorów na tym obszarze, obejmuje prawie 900 kilometrów kwadratowych na terenie 11 gmin.

PGNiG poszukuje ropy i gazu nie tylko w kraju, ale też za granicą. Na początku roku pisaliśmy o tym, że firma otrzymała trzy nowe koncesje na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo, pgnig, odwiert, gaz, pgn, wiadomości
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-08-2020

Ja_KNo cóż, obecna władza może pożałować tego odkrycia. Poparcie Podkarpacia u samej podstawy ma biedę tamtego rejonu. Jak się rejon ubogaci, to … Czytaj całość

07-08-2020

Haczy kujPodkarpacie to siedlisko pisizmu. Corona ich atakuje i bardzo dobrze .

08-08-2020

oloBrawo tylko za rzadow PIS panstwo staje z kolan.Uklady potomkow Bieruta sie skonczyly,Nidoukow wyprodukowanych na uczelniach z nepotyzmu nadzwyczajnej … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (421)