Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PGNiG: Odpisy w upstream zmniejszą EBIT o ok. 0,77 mld zł w I kw.

1
Podziel się

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) dokonało odpisów aktualizujących powstałych w wyniku przeprowadzonych testów na utratę wartości majątku w segmencie Poszukiwanie i Wydobycie, co pomniejszy skonsolidowany wynik operacyjny za I kw. br. o ok. 0,77 mld zł, podała spółka.

PGNiG: Odpisy w upstream zmniejszą EBIT o ok. 0,77 mld zł w I kw.
bErBcBDV

"Powyższa kwota obejmuje odpis wartości środków trwałych oraz środków trwałych w budowie związanych z wydobyciem węglowodorów w Polsce i za granicą" - czytamy w komunikacie.

Odpisy aktualizujące są efektem oceny wartości odzyskiwalnej aktywów, dokonywanej na podstawie analizy przyszłych przepływów pieniężnych - w szczególności w oparciu o aktualne i prognozowane ścieżki cenowe węglowodorów na międzynarodowych rynkach, podano także.

"Prezentowana powyżej wartość ma charakter szacunkowy i może różnić się od wartości ostatecznej, która zostanie przedstawiona w dniu 4 czerwca 2020 roku podczas publikacji skonsolidowanego raportu okresowego za I kwartał 2020 roku" - czytamy dalej.

bErBcBDX

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 42,02 mld zł w 2019 r.

bErBcBEy
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Ślązak
rok temu
Zamknąć nierentowne kopalnie które żyją na koszt podatników im szybciej tym lepiej dla Polski i Polaków.