Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKN Orlen: 50% ropy przerabianej w Płocku pochodzi spoza Rosji

0
Podziel się:

W przypadku zakładu w Płocku 50% ropy naftowej pochodzi obecnie z innych kierunków niż Rosja, poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

PKN Orlen: 50% ropy przerabianej w Płocku pochodzi spoza Rosji

"Na chwilę obecną nie zaobserwowaliśmy żadnego pogorszenia jakości ropy naftowej sprowadzanej ze Wschodu, ale jesteśmy na taką ewentualność przygotowani" - powiedział Obajtek w kuluarach uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę centrum B+R w Płocku.

Jak podkreślił, już teraz w przypadku zakładu w Płocku 50% przerabianej ropy pochodzi spoza Rosji, a spółka jest przygotowana do sprowadzania nowych gatunków surowca i mieszania ich z dotychczasowymi.

Jak informowała ostatnio spółka, obecnie do rafinerii w Płocku oprócz rosyjskiej ropy sprowadzana jest ropa z Norwegii, Angoli, Nigerii i Arabii Saudyjskiej.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)