Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
28.02.2019 13:22

PKN Orlen przystąpił do programu akceleracyjnego Space3ac

Warszawa, 28.02.2019 (ISBnews) - PKN Orlen przystąpił do programu akceleracyjnego Space3ac, w ramach którego poszukiwać będzie innowacyjnych rozwiązań z zakresu m.in. petrochemii, narzędzi wsparcia sprzedaży detalicznej oraz logistyki, podał koncern.

Podziel się
Dodaj komentarz

Realizacja projektu akceleracyjnego jest jednym ze strategicznych kierunków rozwoju ekosystemu innowacji zawartym w zaktualizowanej strategii Grupy Orlen na lata 2019-2022.

"W akceleratorze Space3ac PKN Orlen wystąpi w roli jednego z ośmiu odbiorców technologii i wspólnie z wybranymi startupami będzie wdrażał ich innowacyjne rozwiązania. Młode firmy technologiczne, które zostaną zakwalifikowane do programu mogą otrzymać łączne wsparcie finansowe w wysokości do 250 tys. zł na rozwój oraz dopracowanie oferowanego rozwiązania, a także możliwość realizacji pilotażowego wdrożenia we współpracy z PKN Orlen. Rekrutacja do akceleratora trwa do końca kwietnia br" - czytamy w komunikacie.

"PKN Orlen włączając się w programy akceleracyjne mocno wspiera rozwój innowacji zewnętrznych. Otwarcie na współpracę ze startupami, wsparcie w testowaniu oraz wspólnym skalowaniu rozwiązań jest odpowiedzią na nadchodzące trendy i wyzwania rynkowe, ale przede wszystkim stanowić będzie źródło pomysłów, których realizacja przyczyni się do rozwoju nowych produktów, procesów oraz usług oferowanych przez koncern" - powiedziała dyrektor biura innowacji PKN Orlen Patrycja Panasiuk, cytowana w komunikacie.

Pod koniec 2018 r. Orlen przystąpił do projektu akceleracyjnego Pilot Maker Electro, realizowanego w ramach rządowego programu Elektro ScaleUp, jednego z flagowych programów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, przypomniano także.

Rozpoczęta edycja akceleratora Space3ac organizowana jest przez firmę Blue Dot Solutions w ramach programu Scale Up Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W trzech rundach do akceleratora zostanie przyjętych w sumie około 60 startupów z całej Polski. Rozwiązania wdrażane przez startupy mają być odpowiedzią na wyzwania, jakie przedstawił w akceleratorze odbiorca technologii.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz